قیمت خودرو، امروز، پنج‌شنبه، ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ در بیشتر محصولات نزولی گزارش می‌شود. به نظر می‌رسد پس از نوسانات روزهای گذشته بازار هفته خود را با دنده معکوس به پایان رساند.

به گزارش غیرمنتظره،  قیمت خودرو امروز در بیشتر مدل‌ها در سراشیبی قرار گرفته است. چنانکه در بین ۲۰ محصول مورد بررسی تنها یک خودروی مونتاژی روند صعودی دارد و مابقی آن‌ها یا کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند یا بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله می‌شوند.

محصولات چینی در روز جاری با سرعت بیشتری رو به پایین حرکت کردند و بازه افت قیمت داخلی‌ها به یک درصد محدود می‌شود.

به نظر می‌رسد همچنان بازار ارز و مشخصاً قیمت دلار مهم‌ترین متغیر بازار خودرو شناخته می‌شود و وعده‌هایی مانند افزایش عرضه یا واردات در حال از دست دادن اثرات خود هستند.

قیمت خودرو در بازار داخلی

محصولات سایپا پس از اوج‌گیری در روز سه‌شنبه، طی دو روز اخیر در حال عقب‌نشینی هستند و نتوانستند به افزایش قیمت خود ادامه دهند.

در بازار محصولات این خودروساز، کوییک دنده‌ای ساده و شاهین G بدون تغییر نسبت به دیروز در حال خرید و فروش هستند. کوییک دنده‌ای S نیز امروز ۰٫۲۵ درصد دیگر از هدف ۴۰۰ میلیون تومانی خود عقب نشست تا ۳۹۴ میلیون تومان ارزش‌گذاری شود.

ساینا دنده‌ای S بنزینی و دوگانه‌سوز نیز به‌ترتیب ۰٫۴۹ و ۰٫۶۹ درصد افت قیمت را تجربه کردند تا در بین سایپایی‌ها روز بدتری نسبت به سایر مدل‌ها داشته باشند.

محصولات ایران خودرو که ریزش نرخ خود را زودتر از سایپا آغاز کرده بودند، امروز روز نسبتاً آرامی را سپری می‌کنند. به غیر از سمند سورن‌پلاس دوگانه‌سوز که با ثبت بازدهی منفی ۰٫۷۱ درصد، بیش از هر محصول داخلی دیگری ارزان شده، چهار مدل دیگر آبی‌پوشان جاده مخصوص با همان قیمت دیروز به فروش گذاشته شده‌اند.

قیمت خودرو 26 بهمن 1402

قیمت خودروهای مونتاژی

سرعت افت قیمت خودرو در بازار مونتاژی‌ها پرشتاب‌تر از بازار داخلی‌هاست. به جز فردا T5 که مسیر متفاوتی نسبت به کل بازار در پیش گرفته و رشد بیش از سه درصدی را بر جای گذاشته، سایر محصولات یا رشدی نداشته‌اند یا در سراشیبی قرار گرفته‌اند

سانگ یانگ تیوولی آریزو ۶ پرو دو خودروی مورد بررسی هستند که عدد صفر درصد تغییر را مقابل نام خود می‌بینند و همچنان با نرخ‌های روز گذشته به فروش می‌رسند.

فیدلیتی پرایم نیو ۷ نفره که از روزهای پیش روند نزولی خود را آغاز کرده امروز نیز افت ۱٫۳۲ درصدی را تجربه کرد تا بیش از هر محصول دیگری در بازار امروز ارزان شود. فیدلیتی پرایم نیو ۵ نفره نیز از مدل مشابه خود عقب نمانده و فقط با کمی سرعت پایین‌تری در مسیر کاهش قیمت حرکت می‌کند.

تیگو ۷ پرو و کی.ام.سی T8 هم در روز جاری به‌ترتیب ۱٫۱۲ و ۰٫۶۴ درصد ریزش نرخ را تجربه کردند تا از روند کلی بازار عقب نمانند. در جدول پایین به جزئیات تغییرات و قیمت خودرو در بازار چینی‌ها اشاره شده است.

قیمت خودروی مونتاژی 26 بهمن 1402

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت