May 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

محرومیت بالای شهرستان‌های غرب گیلان در حوزه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی

به گزارش غیرمنتظره به نقل از تسنیم؛ ارسلان سالاری امروز در جریان بازدید از زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان شفت و نشست با مسئولان این شهرستان با اشاره به پرداخت نیمی از بدهی ۶۷۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: بدهی بالای این دانشگاه انگیزه کار پرسنل آن را گرفته بود اما تلاش کردیم که مطالبات پرسنل خود را تا حد توان پرداخت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ورود ۶ دستگاه سی تی اسکن به این استان اشاره کرد و با بیان اینکه پیگیری‌ها برای اضافه کردن ۶ دستگاه دیگر به بیمارستان‌های دولتی گیلان ادامه دارد افزود: برای ارتقاء تجهیزات بهداشتی و درمانی استان گیلان نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی و ملی هستیم.

سالاری با بیان اینکه گیلان در حوزه سلامت عقب‌ماندگی‌های زیادی دارد و این کمبودها در شهرستان‌های غرب استان بیشتر دیده می‌شود خاطرنشان کرد: سعی ما همواره بر آن بوده که تجهیزات را بر اساس میزان کمبودها در استان تقسیم کنیم از این‌رو به شهرستان شفت نگاه ویژه‌ای شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات زیرساختی و بهداشتی در شهرستان شفت ارتقا می‌یابد تصریح کرد: هم‌اکنون ۲ متخصص به این شهرستان اختصاص یافته و قرار است به‌زودی خدمات جراحی عمومی زنان و زایمان نیز در این شهرستان ارائه شود تا مردم برای درمان ناچار به مراجعه به بیمارستان‌های همجوار نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آمادگی خود برای اختصاص زمین جهت راه‌اندازی یک مرکز بهداشتی در منطقه امامزاده ابراهیم(ع) خبر داد و گفت: امروز دو دستگاه الکتروشوک به شهرستان شفت اختصاص یافت و آمادگی داریم که تمام تلاش خود را در جهت رفع نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان معطوف کنیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از بازدیدهای میدانی در جلسه شورای سلامت شفت حاضر شد و با مسئولان شهرستان مشکلات زیرساختی بخش بهداشت و درمان را بررسی و مواردی را جهت رفع مشکلات و چالش‌های آن‌ها تصویب کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی