مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: در زمان حاضر بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی، محورهای کوهستانی در شهرستان‌های تالش، رضوانشهر، رودبار و املش برفی است.

به گزارش غیرمنتظره،  غلامعلی نیک‌فهم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی در زمان حاضر محور اسالم به خلخال در تالش، پونل به خلخال رضوانشهر، قوشه لانه رودبار و محور خصیل دشت املش برفی است.

وی با بیان اینکه حداکثر برف در این محورها ۱۰ سانتی متر گزارش شده‌است، افزود: محور پونل به خلخال ۱۰ سانتی متر برف باریده و در محورهای کوهستانی سه شهرستان دیگر در حد سفیدپوش است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به لغزندگی در محورهای برفی استان ضروریست تا رانندگان تجهیزات لازم اعم از زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.

نیک فهم به رانندگان توصیه کرد تا از سفرهای غیرضرور به مناطق برفی استان گیلان خودداری کنند.

کارشناس هواشناسی گیلان نیز از خروج سامانه سرد و بارشی به تدریج از عصر و شامگاه امشب از این استان خبر داد و گفت: از فردا (سه‌شنبه) تا پایان هفته، هوایی پایدار در گیلان خواهیم داشت.

علاءالدین حسینی اظهار کرد: شهرستان املش با حدود ۴۵ میلیمتر و امام‌زاده اسحاق شفت با ۳۷ میلیمتر بیشترین بارش ها در ۲۴ ساعت گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: اسب‌وونی تالش با چهار درجه سلسیوس زیر صفر کمترین دما و منجیل با ۲۲ درجه بیشترین دما را در ۲۴ ساعت گذشته به خود اختصاص دادند ضمن اینکه دمای فعلی رشت ۶ درجه و رطوبت ۱۰۰ درصد است.

کارشناس هواشناسی گیلان بیان کرد: دریا امروز برای فعالیت‌های دریانوردی و صیادی نامناسب است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت