مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مشکلات صندوق بازنشستگی مربوط به دهه‌های گذشته است که روی هم انباشته شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است.

به گزارش غیرمنتظره،   نعمت الله ترکی در همایش بزرگ روز خانواده و تکریم بازنشستگان که با حضور جمعی از مقامات استانی و نماینده مجلس و ۸۰۰ نفر از بازنشستگان کرمانی در تالار فرهنگ و هنر کرمان برگزار شد؛ ضمن تبریک این روز به بازنشستگان کشوری تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری دغدغه‌های زیادی دارد و باید با چاره اندیشی اساسی، نظام بیمه‌ای و بیمه‌گری را اصلاح کند.

وی مشکلات و دغدغه‌های صندوق را میراث شش دهه دانست و ابرازکرد: مشکلات صندوق بازنشستگی مربوط به دهه‌های گذشته است که روی هم انباشته شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری فلسفه وجودی صندوق را حل مشکلات معیشتی و رفاهی و درمانی بازنشستگان دانست و افزود: با استفاده از ایده‌های جدید بایستی صندوق بازنشستگی از بحث حاکمیتی خارج و به امور سهامداری بپردازد و بازنشستگان سهام داران صندوق باشند.

ترکی افزود: در حوزه‌های معیشت، درمان و گردشگری برنامه داریم و مطابق با برنامه جهت تحقق اهداف تعیین شده گام برمی‌داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی موضوع متناسب سازی حقوق را از مطالبات جدی بازنشستگان عنوان کرد و گفت: ۹هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۱ برای این موضوع درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد که در تلاشیم با نقد شدن این سهام متناسب سازی را عملیاتی کنیم.

محمد سلیمانی، مدیر صندوق بازنشستگی استان کرمان نیز در این همایش خدمت به بازنشستگان را وظیفه همگان دانست و افزود: پیشرفت ،عزت و سربلندی کشور مرهون زحمات بازنشستگانی است که بهترین روزهای عمر خود را صرف خدمت به این مرزبوم نموده اند و دولت و دستگاههای اجرایی مکلفند قدردان این عزیزان باشند.

سلیمانی توجه دستگاه‌های اجرایی به اجرای قانون را مهمترین خواسته بازنشستگان دانست و افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی به تکالیف قانونی خود عمل کنند بسیاری از مشکلات فعلی بازنشستگان حل می‌شود.

مدیرصندوق بازنشستگی استان افزود: اجرای تبصره دو ماده ۵ قانون ضوابط بودجه ۱۴۰۲ می‌تواند گره گشای برخی مشکلات بازنشستگان باشد.

سلیمانی ظرفیت موجود در دستگاه‌های اجرایی را مناسب دانست و اظهار کرد: مراکز فرهنگی، ورزشی، سالن‌های اجتماعات و مراکز رفاهی دستگاه‌ها باید در اختیار بازنشستگان باشد.

دکتر بیگ زاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمان نیز گفت: تمام تلاشمان را برای خدمت به بازنشستگان بکار می گیریم و تلاش می کنیم تا دستگاه‌ها اجرای حقوق قانونی بازنشستگان را رعایت کنند.

وی گفت :همه دستگاه‌ها را مکلف به برگزاری مراسم تکریم، استفاده از تجربه و مشاوره بازنشستگان کرده‌ایم و با ابلاغ کتبی اجرای تبصره دو ماده ۵ ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۲ را پیگیری می‌کنیم.

در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از بازنشستگان برتر استان کرمان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت