پس از جنجال صحبت‌های یک مقام وزارت کار درباره فروش جزایر ایرانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان، خبرها حاکی است وی از سمت خود برکنار شده است!

به گزارش غیرمنتظره،  مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال اظهارات نسنجیده در خصوص صندوق‌های بازنشستگی، از سمت خود برکنار شد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پی اظهارات حاشیه‌ساز‌ و خلاف‌ واقع مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخصوص ناتوانی دولت در پرداخت حقوق بازنشستگان، وی با دستور معاون رفاه و امور اقتصادی این وزارتخانه از سمت خود برکنار شد.

به گزارش فرارو، سجاد پادام، مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار در مصاحبه‌ی اخیر خود با وبسایت خبری «۹۰ اقتصادی» با اشاره به بحران صندوق‌های بازنشستگی کشور گفته بود: «به زودی مجبور می‌شویم قشم و کیش و خوزستان را بفروشیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را بدهیم.» این صحبت‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته و با واکنش مسئولان دولتی نیز مواجه شده است.

همچنین سجاد پادام در این مصاحبه گفته بود: از جایی که ۳۰۰ هزار تا شهید دادیم تا یک وجب از خاک کشور را از دست ندهیم داریم به جایی می‌رسیم که مجبور شویم کیش و قشم و خوزستان را برای پرداخت حقوق بازنشتسگان بفروشیم، تجربه‌ای که یونان طی کرده. کشور یونان ۱۰۰ جزیره فروخت تا بتواند مطالبات بازنشستگانش را بدهد، ما هم به زودی به این وضعیت دچار می‌شویم. حتی اگر ۳ میلیون بشکه نفت را بدون تحریم بفروشیم و پولش را کامل بگیریم باز هم نمی‌توانیم بحران بازنشستگان را حل کنیم.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت