مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با اخذ مجوز از پژوهشگاه میراث‌فرهنگی ، ۱۰ پروژه بررسی و شناسایی آثار و کاوش و گمانه‌زنی به‌منظور تعیین حریم آثار باستان‌شناسی در استان گیلان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

به گزارش غیرمنتظره،   به‌نقل از روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی با بیان مطلب گفت: با حضور رؤسای پژوهشگاه و پژوهشکده باستان‌شناسی در گیلان، پنج پروژه مطالعاتی بررسی‌های باستان‌شناختی و پنج پروژه کاوش‌های باستان‌شناسی نجات‌بخشی و پاسخ به استعلام دستگاه‌های مختلف اجرایی برای انجام پروژه‌های عمرانی در استان صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، اعلام کرد: این مطالعات شامل کاوش‌های باستان‌شناسی در محدوده بزرگترین دژ نظامی قلعه رودخان، جاوید دشت در ارتفاعات شرق گیلان، بافت تاریخی شهر رشت، لاهیجان و شهر بره‌سر شهرستان رودبار را از جمله این پروژه‌ها است که پس از صدور مجوز با استقرار هیات‌های منتخب آغاز خواهد شد.

او تامین اعتبار پروژه‌ها را از محل مشارکت بخش خصوصی، سایر دستگاه‌های دولتی مرتبط و اداره‌کل برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اقدامات مذکور بخشی دیگر از اسرار هویت و تاریخ و تمدن استان گیلان بر همگان آشکار شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت