گروه : تیتر یک , حوادث

به گزارش غیرمنتظره، یک کارگر سیمبان در حین فعالیت شغلی خود دچار حادثه سقوط شد.

 

 

یک منبع کارگری با اعلام خبر مصدومیت یک کارگر سیمبان به خبرنگار ایلنا گفته است : یکی از کارگران سیمبان شاغل در شرکت توزیع برق لاهیجان در استان گیلان حین انجام کار دچار حادثه سقوط از تیرک برق شده و به بیمارستان منتقل شد.

این فعال کارگری اداره برق لاهیجان در تشریح جزئیات این حادثه گفته است: کارگر مصدوم در ارتفاع تیرک در حال رفع مشکل و ترمیم شبکه برق منطقه روستایی «سرشکه» بود که به دلیل دررفتگی قلاب کمربند از تیرک برق سقوط می‌کند.این سیم‌بان هم‌اکنون به علت شدت جراحات وارده در بخش ICU بیمارستان پیروز لاهیجان تحت درمان است.

به گزارش حکایت گیلان ،  پیش از این هم در مرداد ماه سال جاری  مأمور ۴۵ساله اداره برق بندر انزلی  دچار سوختگی شدید شده بود که چند روز گذشته دارفانی را وداع گفت. این موارد نشان می‌دهد که کارگران توزیع برق گیلان در شرایط نه چندان مساعد مشغول کار هستند. مدیرعامل توزیع برق حادثه انزلی را ناشی از خطای انسانی همکارش دانسته بود و  حتما سقوط سیمبان لاهیجانی هم تنها متوجه خود این شخص است. این حوادث تلخ منجر به این می‌شود که بسیاری از کار کردن در بخش کارگری توزیع برق پشیمان شوند و دچار کمبود نیروی انسانی باشیم. چه کسی مسئول محیط کاری سالم است؟ متاسفانه سیمبانی جزء مشاغل سخت و زیان آور نیز اعلام نشده است و مشخص نیست چه کسی باید از حقوق این عزیزان حمایت کند. روابط عمومی توزیع برق حتی از اعلام این خبر نیز خودداری می‌کند و منبع خبر یک فعال کارگری است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت