June 16, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

مردم جز مریض‌داری نباید رنج دیگری داشته باشند

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، ارسلان سالاری در سلسله نشست‌های خود با مسؤولان عالی کشور با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور و همچنین قاسم رمضان پور نرگسی، معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای این سازمان دیدار و در خصوص جذب اعتبارات حوزه سلامت گیلان به‌ویژه در بخش درمان رایزنی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تقدیر از حسن توجه دولت به‌ویژه سازمان برنامه‌وبودجه و همچنین وزارت بهداشت اظهار کرد: طی ۱۶ ماهه اخیر دولت توجه ویژه‌ای در پی مطالبات به‌حق مردم در حوزه سلامت گیلان داشته که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی‌های عدیده در بخش‌های مختلف حوزه سلامت استان به‌ویژه بهداشت و درمان گفت: بیش از نیمی از مطالبات حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی پرسنلی و غیر پرسنلی در استان پرداخت‌شده و علاوه بر آن تجهیزات پیشرفته تشخیص پزشکی، تخت‌های مراقبت‌های ویژه و توسعه مراکز بیمارستانی طی ۱۶ ماه اخیر در گیلان در کنار افتتاح بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس بیمارستانی در استان رقم خورده است.

سالاری با بیان اینکه در جهت خدمت به مردم به‌ویژه در شهرستان‌ها و روستاهای محروم باید کمر همت بست، تصریح کرد: طی دوران پذیرش مسؤولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به‌صورت تمام‌وقت باافتخار پیگیر مطالبات مردم گیلان در بخش سلامت بوده‌ و در این راستا در تمام سازمان‌های ملی ازجمله برنامه‌وبودجه و وزارت بهداشت برای گرفتن اعتبار و تجهیزات حضورداشته‌ام.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پیشرفت و توسعه هر بخشی مستلزم همت مضاعف و تلاش بی‌وقفه هست، گفت: مردم ما شایسته بهترین خدمت هستند و کسی که در این انقلاب و نظام مسؤولیتی را قبول می‌کند باید بی‌وقفه تلاش کند تا مردم جز رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشند.

وی با اشاره به نشست‌های مکرر خود با رئیس و معاونین سازمان برنامه‌وبودجه گفت: طی دو هفته اخیر چندین نوبت با نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای و همچنین مدیرکل هماهنگی و تفریغ بودجه این سازمان نشست‌هایی برگزارشده تا بتوانیم اعتبارات بخش سلامت گیلان را از منابع ملی اخذ کنیم.

سالاری از پیگیری جذب اعتبار برای پنج پروژه عمرانی در استان خبر داد و بیان کرد: تکمیل دانشکده و سالن پشتیبان اورژانس سایت لاکان، توسعه اورژانس بیمارستان‌های امام خمینی (ره) صومعه‌سرا، دکتر حشمت رشت و شهید بهشتی انزلی و همچنین تکمیل فاز دوم بیمارستان ۱۷ شهریور رشت ازجمله پروژه‌هایی هستند که برای تخصیص اعتبار از محل «قانون استفاده از امکانات متوازن» تقدیم رئیس سازمان برنامه‌وبودجه شده است.

سالاری همچنین از ادامه پیگیری‌ها برای آغاز به کار پروژه‌های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه ازجمله پیش‌پرداخت اعتبارات لازم برای احداث بیمارستان پورسینا و همچنین تأمین اعتبار از محل بند «واو» برای پرداخت حقوق نیروهای شرکتی شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در سازمان برنامه‌وبودجه خبر داد.

گفتنی است رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به جهت تخصیص اعتبارات ملی، نحوه تأمین و توزیع آن‌ها به پروژه‌های عمرانی دانشگاه، تصفیه‌خانه‌های بیمارستان‌ها و همچنین منابع مکفی جهت پرداخت مطالبات و حقوق پرسنل، نشستی را با قاسم رمضان پور نرگسی، معاون امور مجلس و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه‌وبودجه برگزار کرد.

به گزارش فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی ماه‌های اخیر به‌منظور تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت گیلان،  استقرار امکانات و تجهیزات پزشکی در استان تقریباً به‌صورت متوسط هر دو هفته یک‌بار با نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور دیدار و رایزنی داشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی