به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه ایران نوشت: با وجود آنکه نرخ بیکاری در زمستان سال ۱۴۰۱ نسبت به سه فصل دیگر آن با افزایش مواجه شد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد روند اشتغالزایی در سه فصل تابستان، پاییز و زمستان ادامه داشته است.

با وجود اطلاعات مرکز آمار از افزایش نرخ بیکار در کشور، روزنامه دولتی ایران اصرار دارد که دولت سیزدهم به وعده  ایجاد یک میلیون شغل خود عمل کرده و نرخ بیکاری در سال ۱۴۰۱ افزایش نیافته است!

به گزارش ایران، با وجود آنکه نرخ بیکاری در زمستان سال ۱۴۰۱ نسبت به سه فصل دیگر آن با افزایش مواجه شد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد روند اشتغالزایی در سه فصل تابستان، پاییز و زمستان ادامه داشته است؛ نشان به آن نشان که در فصل‌های تابستان، پاییز و زمستان آن در مجموع یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۶۸۷ شغل ایجاد شده است.

این روزنامه در ادامه با انتقاد از منتقدان دولت نوشت: نرخ بیکاری زمستان سال گذشته در حالی به ۹،۷ درصد رسیده که برخی از به اصطلاح منتقدان آن را به کل سال تعمیم داده و مقدار اشتغالزایی سال گذشته را نادیده گرفته‌اند. بر اساس داده‌های مرکز آمار، تعداد شاغلان در فصل زمستان نسبت به فصل گذشته ۲۶۲ هزار و ۷۱۶ نفر افزایش داشته‌اند که این آمار نشان می‌دهد روند اشتغالزایی ناخالص در دولت سیزدهم طی سال گذشته ادامه داشته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت