معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: در طول ۳ سال گذشته ۴۴ متهم و محکوم متواری به کشور مسترد شده‌اند.

به گزارش غیرمنتظره، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه گزارشی از اقدامات معاونت امور بین الملل قوه قضائیه در مورد استرداد مجرمین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا نیمه بهمن ماه ۱۴۰۲، اظهار داشت: طی این مدت، ۲۶۱ درخواست استرداد صادره از سوی مراجع مختلف قضایی از سوی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مربوطه ارسال شده است.

غریب آبادی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته ۲۶۱ درخواست استرداد به کشورهای خارجی ارسال شده است، افزود: از این تعداد بیشترین درخواست‌ها مربوط به کشورهای ترکیه، امارات و عراق می‌باشد.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: در این مدت، با پیگیری‌های به عمل آمده ۴۴ متهم و محکوم متواری  از ترکیه، عراق، امارات، مالزی، کویت، تایلند، لبنان، روسیه، اسلواکی، قبرس و ارمنستان به ایران مسترد شده‌اند.

غریب آبادی از کشورهای امارات و ترکیه خواست تا همکاری بیشتری را در استرداد مجرمین به عمل آورند.

وی همچنین تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مختلف قضایی، حقوقی، پلیسی و سیاسی برای جلب و استرداد مجرمان متواری و معرفی آنان به پیشگاه عدالت و در جهت احقاق حقوق شاکیان و قربانیان، در دستور کار جدی قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت