معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: ورودی شهر آستارا از سمت اردبیل، زیبنده این شهر توریستی نیست و با همکاری دستگاه‌های متولی اقداماتی در جهت ساماندهی این مسیر صورت می‌گیرد.

به گزارش غیرمنتظره،  محمد کرمزادگان در جلسه شورای ترافیک و خدمات سفر آستارا اظهار کرد: آستارا یک شهر تجاری و اقتصادی است و اقتصاد این شهرستان وابسته به حضور گردشگران است و باید اصلاحات لازم در زمینه ساماندهی جاده و روشنایی مبادی ورودی آن صورت بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا افزود: بر اساس گزارش پلیس راه آستارا در دوماهه امسال سه تصادف فوتی در محورهای مواصلاتی این شهرستان رخ داده که بزرگترین آن سقوط اتوبوس به دره در منطقه حیران بود که منجر به فوت شش نفر شد.

کرمزادگان اضافه کرد: متاسفانه بیشتر تصادفات در روزهای پنجشنبه و از ساعات ۸ تا ۱۲شب و عمدتا به دلیل‌عدم توجه به جلو اتفاق می‌افتد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا بیان کرد: نصب دوربین کنترل سرعت در جاده کمربندی آستارا به خصوص حدفاصل سه راه شالیزار به سمت سه راه ویرمونی با توجه سرعت غیرمجاز وسایل نقلیه و جولان موتورسیکلت سواران در دستور کار قرار دارد.

کرمزادگان خاطرنشان کرد: آسفالت حدفاصل آقچای تا ورودی مشند در محور آستارا- اردبیل آغاز شده است و به زودی تکمیل می‌شود و این امر مورد مطالبه رانندگان، شهروندان و گردشگران بود.

معاون برنامه ریزی فرماندار آستارا گفت: پل سیبلی در محور تالش به آستارا در پی وقوع سیل اخیر تخریب شد و چندین ماه است این پل بلاتکلیف مانده است.

وی ادامه داد: در راستای تکمیل پل سیبلی کمبود مصالح داشتیم که نسبت به تامین آن اقداماتی انجام شد و این پروژه مراحل پایانی خود را طی می‌کند و انتظار داریم مدیرکل راهداری گیلان با حضورشان در آستارا گرهی از پروژه‌های مهم شهرستان نظیر پل سیبلی را باز کنند.

شروین حبیب زاده معاون شهردار آستارا هم گفت: هفته گذشته عملیات لکه گیری را در نقاطی از شهر شروع کردیم اما با توجه به کیفیت پایین آسفالت، قابلیت لکه‌گیری در بسیاری از نقاط از بین رفته و بعد از تعطیلات نیز روکش آسفالت را آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با توجه به ۳۰۰ تن قیر موجود و با در نظر گرفتن محدودیت‌های لازم در این راستا ظرف ۲ماه آینده روکش آسفالت در خیابان‌های مطهری، فارابی، حافظ، بسیج و بخشی از سه راه ویرمونی انجام خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت