June 16, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ناپایداری وضعیت کرونایی گیلان/ شمار بیماران بدحال رو به افزایش است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، با گذشت دو ماه از سال جدید موج چهارم کرونا همچنان در کشور و استان گیلان تداوم یافته است.

 خیز چهارم کرونا با آمار بسیار بالا و شرایط فوق حادی در کشور و گیلان آغاز شد تا جایی که شماره بستری‌شدگان در بیمارستان‌های استان گیلان به هزار و ۵۵ تن و آمار قربانیان به تعداد زیادی افزایش یافت.

 با گذشت دو ماه از آغاز پیک چهارم کرونا آمار بستری‌شدگان و قربانیان کرونایی حاکی از روند نزولی شیوع بیماری در گیلان است که البته آمار کنونی نیز مطلوب نبوده و همچنین شمار بیماران بدحال ثابت مانده است.

استان گیلان هم‌اکنون در وضعیت بسیار شکننده و ناپایداری قراردارد و کوچکترین سهل‌انگاری و عادی‌انگاری از سوی شهروندان می‌تواند استان را به وضعیت وخیم ماه‌های گذشته بازگرداند.

 به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۴۵۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۶۴ بیمار جدید روز گذشته به این آمار افزوده شده‌اند.

 ۱۰۴ بیمار به‌دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۴۸ بیمار کرونایی در وضعیت شدیدا بدحال به سر می‌برند.

 فاز دوم واکسیناسیون کرونا از هفته‌های گذشته در گیلان آغاز شده و در ابتدا جانبازان شیمیایی، جانبازان بالای ۵۰ درصد و سالمندان بالای ۸۰ درصد واکسینه شدند.

 به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از امروز واکسیناسیون شهروندان ۷۰ سال به بالا در روستاهای گیلان و واکسیناسیون سالمندان ۷۵ سال در شهرها آغاز شد و زمان و مکان واکسیناسیون از طریق تماس تلفنی به افراد اعلام می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی