گروه : تیتر یک , سیاسی

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، در شرایطی که سید هاشم حسینی آغوزبنی در تاریخ ۲۶ شهریور ماه سال‌جاری به عنوان سرپرست روابط عمومی استانداری گیلان منصوب شده بود، درست در ششمین ماه از فعالیتش اقدام به برگزاری نشست خبری استاندار گیلان با رسانه‌ها کرد.

البته این نشست خبری پس از آن برگزار شد که انتقاداتی تند علیه اسدالله عباسی استاندار گیلان مطرح شده بود.

انتقادات از عباسی پس از آن شدت گرفت که رسانه‌ها از لیست سفارش شده توسط او جهت استخدام ۱۰ نفر از افراد به اسم جوانان نخبه انقلابی رونمایی کردند. افزایش انتقادات از استاندار و حمله تند اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و معتدلین به او کار را در شرایطی بحرانی‌تر قرار داد.

پس از این اما برگزاری مراسمی عجیب در استانداری گیلان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان مورد انتقاد قرار گرفت. انتقادات از انتخاب افراد توسط گروه‌های مختلف سیاسی به نحوی بالا گرفت که رسانه‌ها از دولت رئیسی در گیلان به عنوان دولت سوم حسن روحانی یاد کردند.

حال اما حسینی آغوزبنی در راستای کنترل فشار بر روی عباسی اقدام به برگزاری نشستی خبری کرد که البته عباسی را از چاله به چاهی عمیق‌تر انداخت!

نکته قابل تأمل اما در اینجا بود که حسینی درست در یکصد و هشتادمین روز فعالیت خود در استانداری گیلان به عنوان سرپرست روابط عمومی اقدام به برگزاری این نشست خبری کرد! باید به این نکته توجه داشت که حکم سرپرستی به مدت ۳ ماه بوده و امکان ۳ ماه تمدید را دارد و بیش از این دیگر از لحاظ قانونی دچار اشکال است.

البته همین نحوه برگزاری نشست خبری توسط حسینی برای عباسی نیز جالب بود، وی از دعوت برخی رسانه‌های منتقد به این نشست خودداری کرده بود و به برخی دیگر نیز به بهانه همزمانی با اذان ظهر فرصت صحبت نداد، اما همین چینش نیز باعث نشد که عباسی از تیغ انتقادات در امان باشد و یکی از فعالین با سابقه رسانه‌ای با زبانی تند و البته با کنایه‌های فراوان خطاب به عباسی گفت: خوب است که نخبگان را معرفی کردید، دوست داریم بدانیم برنامه شما برای پخمگان چیست؟! هرچند که خرسندیم از این بابت که بالاخره به لطف شما با نخبگان استان خودمان نیز آشنا شدیم!

به نظر می‌رسد باید این نشست را آخرین نشست خبری اسدالله عباسی در کسوت استانداری گیلان بدانیم و باید منتظر تغییرات در سطح کلان مدیریتی استان باشیم. به خصوص آنکه شنیده‌های فراوانی در خصوص گزینه‌های بومی و غیربومی برای جایگزینی او مطرح شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت