April 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

نفوذ جریان رانت در صنعت گیلان همچنان وجود دارد

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، سیدعلی آقازاده امروز در جمع خبرنگاران  با تأکید بر بازپس‌گیری پول‌های بلوکه شده ایران، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی با همکاری دولت در تلاش است تا ۳۰ میلیارد دلار از منابع ارزی جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف مثل عراق و کره‌جنوبی بلوکه شده و مذاکراتی در جهت آزادسازی آن انجام شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به دریافت پول‌های بلوکه شده ایران در دیگر کشورها گفت: ایران باید برای تحویل مبالغ بلوکه شده خود تعهدات خوبی و بهتری از این کشورها می‌گرفت و این یکی از اصلی‌ترین موضوعات بوده و در این راستا رایزنی‌هایی انجام شده و کشورهای کره‌جنوبی و عراق تعهدات را داده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اختصاص اعتبار مشخص در بودجه سال ۱۴۰۰ به شهرستان‌های کم برخوردار خبر داد و افزود: در لایحه بودجه امسال بحث توزیع عادلانه منابع، ثروت خدمات و امکانات یکی از بحث‌های محوری بوده و اولویت، پشتیبانی از مناطق کم‌برخوردار است.

آقازاده ارتقای توان معیشتی مردم را در گرو همکاری و تعامل سازنده میان سه قوه کشور دانست و بیان کرد: یکی از مشکلات کشور که مانع از رونق تولید می‌شود، بروکراسی‌های زائد، قاچاق کالا و فرآیند طولانی صدور مجوز است که صدمات جبران ناپذیری را به چرخه تولید کشور وارد می‌کند.

وی با اشاره به نقش تأثیر گذار روستاها در اقتصاد کشور گفت: رونق روستاها همواره یکی از موارد جدی در بیانیه گام دوم انقلاب بوده و به این دلیل و در راستای رشد اقتصادی کشور باید به مکانیزه کردن کشاورزی، خرید تضمینی و بازرگانی محصولات کشاورزی استان بیشتر توجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اذعان‌به اینکه تغییر کاربری اراضی به یک آفت در کشور و استان‌های شمالی تبدیل شده است، بیان کرد: اگر سعی در توسعه و رشد اقتصادی روستاها داریم بایو هرچه سریعتر با اقداماتی جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی گرفته و طرح آمایش سرزمینی را دنبال کرد.

آقازاده با اشاره به عدم اجرای درست طرح هادی در روستاها بیان کرد: متأسفانه در اجرای طرح هادی به دلیل عدم توجیه متولیان امر، این طرح در روستاها به دلیل عدم کارهای کارشناسی به درستی اجرا نشده و مسؤولان نسبت به مشکلات آن‌ بی تفاوت هستند.

وی با انتقاد از نفوذ جریان رانت در صنعت گیلان تصریح کرد: گیلان یکی از صنعت‌ترین استان‌های کشور به در حوزه‌های مختلف بوده ولی نفوذ جریان رانت به دلیل ضعف‌های مدیریتی به این استان منجر به نابودی و ورشکستگی کارخانه‌ها شده و این جریان کماکان در گیلان فعال هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه افراد سودجو و طمع کار به دنبال مصادره کارخانجات این استان هستند، گفت: فقط ۳۰ الی ۴۰ درصد کارخانجات استان به دلیل وجود افراد فاسد و طمع کار که همواره به دنبال مصادره اراضی و صنایع گیلان هستند، فعال است که جای بسیار تأسف دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی