به گزارش غیرمنتظره،  «حسن نوروزی»، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد  روند تصویب لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون ویژه گفت: «این لایحه از نظر ما به پایان رسیده است.تمام. ما فقط منتظر یک رای‌گیری در مجلس هستیم که مدت زمان اجرایی شدن این لایحه ۳ ساله باشد یا ۵ ساله؛ بعد از مشخص شدن زمان اجرایی، لایحه به شورای نگهبان ارسال می‌شود».

روزنامه اینترنتی فراز:  لایحه‌ عفاف و حجاب، با قرار گرفتن ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی، انتقادات بسیاری را برانگیخت. طبق این اصل، تصویب این لایحه به طور ویژه در اختیار کمیسیون قضایی مجلس قرار گرفت و حالا، «حسن نوروزی»، یکی از اعضای این کمیسیون اعلام کرده که کار تصویب آن به پایان رسیده و اختلاف اصلی، تنها حول زمان اجرای موقت آن است.

«حسن نوروزی»، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد  روند تصویب لایحه عفاف و حجاب در کمیسیون ویژه گفت: «این لایحه از نظر ما به پایان رسیده است.تمام. ما فقط منتظر یک رای‌گیری در مجلس هستیم که مدت زمان اجرایی شدن این لایحه ۳ ساله باشد یا ۵ ساله؛ بعد از مشخص شدن زمان اجرایی، لایحه به شورای نگهبان ارسال می‌شود».

تناقض‌ گویی در مورد لایحه عفاف و حجاب

 

۳۰ مردادماه اما نوروزی، در حالی از اتمام رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب در این کمیسیون و ارسال آن به شورای نگهبان خبر داده بود که محسن پیرهادی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در همان روز گفته بود: «هنوز مصوبات کمیسیون حقوقی و قضایی درباره لایحه عفاف و حجاب به شورای نگهبان ارسال نشده است».

 

او در اشاره به این موضوع به خبرنگار فراز چنین گفت: «من چند روز پیش گفتم لایحه به شورای نگهبان فرستاده شد. ما فکر می‌کردیم که دیگر تمام است اما چند اشکال موقت وجود داشت که آن‌ها هم برطرف شده است. لایحه نهایی شده عفاف و حجاب، ۷۰ ماده است و بعد از اربعین به مجلس می‌رود».

 

صبح روز گذشته، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان نیز در نشست خبری در مورد لایحه عفاف و حجاب گفت: «این لایحه هنوز به شورای نگهبان ارسال نشده و گویا هنوز در کمیسیون تخصصی مجلس نیز نهایی نشده و هنوز برای زمان بندی اجرای آزمایشی در صحن علنی مجلس تصمیم گیری نشده است».

 

از سوی دیگر امیرحسین بانکی پورفرد، رییس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شامگاه روز ۴ شهریور ماه با اشاره به ویژگی‌های لایحه «حجاب و عفاف» گفت: «قانون حجاب از مهر امسال اجرایی می‌شود. بازدارندگی این قانون به حدی قوی است که پیش‌بینی می‌کنیم تا پاییز امسال عمده ساختارشکنی ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در بخش حجاب و عفاف در جامعه برطرف خواهد شد».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت