April 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

هشدار بازگشت گیلان به وضعیت نارنجی کرونا

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از گیل خبر، آبتین حیدرزاده روز چهارشنبه در بازدید از پایگاه بهداشتی پایانه مرزی آستارا  افزود: دیروز ۴۵ بیمار و امروز ۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند و تعداد کل بیماران کووید ۱۹ استان به حدود ۳۰۰ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: روند شیوع کرونا در گیلان سرعت گرفته و دلیل آن حضور گردشگران و رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی است و با تغییر رنگ به نارنجی، محدودیت سفرها تشدید خواهد شد.

وی از گردشگران و مسافران گیلان خواست به گشت و گذار در این استان خاتمه داده و از نزدیک شدن به خانواده ها پرهیز و در مراکز استاندارد نظیر هتل ها اقامت کنند.

حیدرزاده خطر ویروس جهش یافته و گسترش آن از طریق تجمعات را مهم دانست و گفت: امکان دارد افراد بدون علائم ناقل اینگونه ویروس باشند و به راحتی آن را منتقل کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: ویروس به راحتی منتقل می شود و سفرها تاثیر بسزایی در این موضوع دارد و ادامه مسافرت ‌ها می‌ تواند ویروس را به مناطقی ببرد که آنجا آلوده نبوده است.

وی افزود: ساخت واکسن کرونا و آغاز واکسیناسیون در کشور به معنی پایان همه گیری کرونا نیست و باید همچنان به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از تجمع‌ ها و دورهمی ‌های خانوادگی توجه کنیم.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا زرد است و این ویروس در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی