مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان گفت: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در این مدت دور از انتظار نیست.

به گزارش غیرمنتظره،  مدیرکل هواشناسی گیلان از تشدید فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد و گفت: هشدار سطح نارنجی هواشناسی در گیلان صادر شده است.

محمد دادرس در گفت و گو با مهر با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی سامانه بارشی و ماندگاری هوای خنک تا اواخر هفته در منطقه است.

وی با بیان اینکه طی این مدت افزایش ابر و مه آلود بودن هوا، وزش باد، به تناوب بارندگی، رعد و برق و بعضی نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود، افزود: از امروز بارش‌های رگباری و رعد و برق در برخی مناطق استان از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان تصریح کرد: بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در این مدت دور از انتظار نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم و مسافران از برپایی چادرهای مسافرتی و یا استقرار در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند، تصریح کرد: از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو طی این مدت اجتناب شود.

دادرس با اشاره به اینکه طی این مدت امکان خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد، ادامه داد: تمهیداتی جهت مدیریت ورودی و خروجی آب در زمین‌های کشاورزی و در بخش‌های مختلف کشاورزی اندیشیده شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت