گروه : تیتر دو , سیاسی

روزنامه جوان با اشاره به حضور بدون حجاب افسانه بایگان در یک مراسم نوشت: بی‌بی‌سی فارسی به سراغ پیرزنان کشف‌حجاب‌کرده رفته و اخبار و گزارش‌های مراسم‌های یادبود و استوری‌های آنان را منتشر می‌کند.

به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه جوان با اشاره به حضور بدون حجاب افسانه بایگان در یک مراسم در مطلبی با عنوان ««افسانه» سازی بی‌بی‌سی از بایگانی پیرزنان» نوشت: بی‌بی‌سی فارسی که در پاییز پارسال روزی صد‌ها گزارش و خبر و تصویر از آشوب منتشر می‌کرد و به‌رغم پایان آن در پاییز کار خودش را تا نزدیکی‌های اسفند با یادآوری گزارش‌های قبلی و مناسک و مراسمات ادامه می‌داد، در بهار سال جدید برای جبران فضای خالی رسانه‌اش از عناصر و نشانه‌های آشوب، به سراغ پیرزنان کشف‌حجاب‌کرده رفته است! شبکه وابسته به دولت انگلیس با پوشش لحظه‌به‌لحظه اخبار و گزارش‌های پیرزنان با حجاب‌اختیاری در مراسم‌های یادبود و استوری‌هایی که آنان بعد از حضور خیابانی در صفحات خود منتشر می‌کنند، تلاش دارد تا از بایگانی آن‌ها افسانه‌های جدید بسازد.

اول، حجاب بر پیرزنان فرض نیست و کسانی که فقط پدربزرگ‌ها بازی آنان را در سریال‌های تلویزیونی به‌یاد می‌آورند، با‌حجاب و بی‌حجاب‌شان از نظر شرع تفاوتی ندارد. دیگر اینکه برخی از اینان آن‌قدر چهره‌شان زیر عمل‌های متعدد جراحی تغییر کرده است که دیگر تشخیص اینکه واقعاً همان بازیگران ادعایی بی‌بی‌سی باشند، دشوار است. سوم، از استوری‌ها برمی‌آید که این مادربزرگ‌ها از اینکه در جوانی‌شان نتوانستند خودی نشان دهند مغموم و مغبون شده‌اند و حالا سر پیری، معرکه‌گیری را ر‌ها نمی‌کنند. بهتر بود این ایام زودگذر پیری را هم عفت پیشه می‌کردند که این برای خودشان هم پوشاننده‌تر بود! چهارم آنکه برای بی بی‌سی نگرانیم! روزگاری بزرگان سیاست پای رادیوی انگلیس می‌نشستند. الان تشخیص اینکه این شبکه را زردنویسان رسانه‌ای اداره می‌کنند یا ربات‌ها دشوار است. گیرم که پیرزنی بدون روسری از خانه بیرون آمد و گشتی زد و دوباره به خانه برگشت، از منظر بی‌بی‌سی چه اتفاقی افتاده که صفحات مجازی خود را پر کرده است از این آمدوشد؟!

اینکه چیزی برای انتشار ندارید و ناچار دست از سر افسانه‌های بالای شصت‌سال سرگردان در کوچه‌وبازار برنمی‌دارید، قابل‌قبول نیست. شما الان باید هر روز از فروپاشی ائتلاف جرج‌تاون گزارش بروید! شما حتی برای آنان بلیت پرواز به ایران رزرو کرده بودید، حالا که یکدیگر را به دیکتاتور و نفهم و مزدور این‌وآن بودن متهم می‌کنند، رهای شان کرده‌اید و چسبیده‌اید به بایگانی پیرزنان؟! حیف بی بی‌سی نیست که خبرنگاری با شاهزاده به اسرائیل نفرستاد؟! شاهزاده مگر مجبور نشد در مراسم مذهبی دیوار ندبه که تفکیک زن و مرد داشت، شرکت کند؟! می‌توانستید همان‌جا درباره زن‌زندگی از او بپرسید و کاری حرفه‌ای کنید! یا اینکه همین الان می‌توانید با نازنین و گلشیفته و شیرین و بقایا تماس بگیرید و از ساعت ورود به ایران سؤال کنید. مگر کار حرفه‌ای روزنامه‌نگاری حرام شده است که از بایگانی افسانه می‌سازید؟!

یک کار حرفه‌ای می‌تواند این باشد که مثل همیشه سابقه‌ای از خبر در پایان بیاورید، مثل این نمونه:این بازیگر ایرانی سه سال پیش در یک برنامه تلویزیونی گفته بود «عاشق انقلاب و رهبرم هستم! انقلاب اسلامی بهترینه و من خیلی به انقلاب اسلامی مدیون هستم!»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت