به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه جام جم نوشت: جامعه آماری این مؤسسه (گمان) از اساس نادرست است و نتایج احتمالی آن را نمی‌توان به کلیت بزرگی همچون کشور ایران تعمیم داد.

واکنش روزنامه صداوسیما به نظرسنجی که می‌گوید تلویزیون ایران مرجع خبری ۶۸درصد از ایرانیان نیست؛ دروغ است!روزنامه جام جم، نظرسنجی «گمان» درباره نگرش ایرانیان به رسانه‌ها را از اساس نادرست خوانده است. این گزارش با عنوان «گمان برای دروغ است».

به گزارش جام جم، مؤسسه افکارسنجی ایرانیان (گمان) با انتشار یک پژوهش با عنوان «نگرش ایرانیان به رسانه‌ها ۱۴۰۲» مدعی شد ۶۸‌درصد ایرانیان برای دریافت اطلاعات و اخبار ایران و جهان، از شبکه‌های اجتماعی ۳۵‌درصد از تلویزیون‌های ماهواره‌ای ۱۲‌درصد از اخبار تلویزیونی صداوسیما ۸‌درصد از اخبار رادیوهای خارج کشور در اکثر اوقات استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، حدود ۴۷‌درصد اظهار کرده‌اند که اخبار تلویزیونی صداوسیما هیچ‌وقت منبع خبری آنها نیست.

جام جم سپس مدعی شده است: جامعه آماری این مؤسسه از اساس نادرست است و نتایج احتمالی آن را نمی‌توان به کلیت بزرگی همچون کشور ایران تعمیم داد. به‌عنوان نمونه، مؤسسه گمان از همکاری تیم فیلترشکن سایفون و رسانه‌های اینترنشنال و صدای آمریکا و دیگر افرادی که داوطلبانه به انتشار این پرسشنامه پرداخته‌اند، بهره برده؛ روشن است که عمده مخاطبان ‌اینترنشنال و صدای آمریکا، کسانی هستند که رویکرد نزدیک با این رسانه‌ها دارند. با نگاهی به شیوه‌های دستیابی به پرسشنامه‌های این مؤسسه می‌توان متوجه شد که نتایج این نظرسنجی چقدر می‌تواند معتبر باشد!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت