July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

واکنش وزارت آموزش و پرورش به افزایش سال تحصیلی دانش‌آموزان | افزایش یک ماهه سال تحصیلی صحت دارد؟

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از همشهری، در روزهای گذشته ابلاغ آیین نامه بازگشایی مدارس توسط آموزش و پرورش و وجود بندی مبنی بر افزایش یک ماهه سال تحصیلی برای دانش آموزان مقطع دبیرستان واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت.

بر اساس شیوه نامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش که در رسانه‌ها مطرح شد، دانش آموزان در مدارس باید از ماسک استفاده کنند و تهویه هوا نیز الزامی است.

«برای دانش آموزان ابتدایی که نمرات نیمسال اول آن‌ها نیاز به تلاش بیشتر دارد، کلاس‌های جبرانی در نظر گرفته و همچنین به زمان نیمسال دوم تحصیلی دبیرستانی‌ها یک ماه اضافه خواهد شد».

رسانه‌ای شدن این خبر در شرایطی بود که در آیین نامه ابلاغ شده وزارت آموزش و پرورش که در وب سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفته، صحبتی درباره افزایش سال تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی مطرح نشده است.

در همین زمینه صادق ستاری فرد، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: چنین تصمیمی در دستورالعمل ارسالی وجود ندارد.

به گفته او هر تصمیمی که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شود، از طریق وزارت آموزش و پرورش به مدارس اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون سلامت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان مبتلا به کرونا یا افرادی که دچار بیماری زمینه‌ای هستند، می‌توانند با تأیید پزشک از بستر «شاد»، آموزش‌ها را دنبال کنند.

مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفته بود به منظور جبران افت تحصیلی ناشی از آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان، پیشنهادی با عنوان افزایش یک ماهه آموزش‌ها در خرداد به شورای عالی آموزش و پرورش داده شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی