April 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ورود به بوستان‌های شهرستان‌‌های نارنجی گیلان در روز طبیعت ممنوع

به  گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، محمود قاسم نژاد امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تجمعات روز طبیعت به یکی‌ از دغدغه‌های مسؤولان تبدیل شده است، اظهار کرد: در طول تاریخ مردم در روز ۱۳ فروردین(روز طبیعت) با حضور در بوستان و پارک‌ها این روز را سپری و ساعات خوشی را در کنار خانواده خود می‌گذراندند ولی شرایط امسال به نسبت دو سال گذشته بسیار متفاوت است.

وی با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در خصوص روز طبیعت در استان گیلان گفت: طبق دستورالعمل ستاد ملی و استانی برپایی هرگونه تجمع در بوستان‌ها و فضای سبز شهرستان‌های نارنجی و قرمز در روز طبیعت ممنوع است.

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا در گیلان، از نظارت جدی در بوستان‌‌ها و باغات استان به ویژه در شهرستان‌هایی با وضعیت نارنجی و قرمز خبر داد و افزود: دو شهرستان لنگرود و رودسر در وضعیت نارنجی کرونایی بوده و شهرداری‌های این دو شهرستان با هماهنگی با نیروی انتظامی و همچنین رسانه‌ها به نظارت شدید و اطلاع‌رسانی به موقع اقدام کنند.

قاسم نژاد اعمال محدودیت‌های تردد شبانه در گیلان را همچنان پابرجا دانست و بیان کرد: همچنان تردد خودرو در تمامی شهرستان‌های استان با هر وضعیت کرونایی از ساعت ۲۲ الی سه صبح ممنوع و خودروهای متخلف برابر قانون جریمه‌ می‌شوند.

وی با درخواست از مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز طبیعت تصریح کرد: هر چند در شهرهای زرد و آبی، ممنوعیتی جهت حضور مردم در تفرجگاه ها و پارک ها وجود ندارد، اما تأکید می شود مردم عزیز رعایت پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی را همچنان مد نظر قرار دهند.

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا در گیلان، با تأکید بر لزوم توجه مردم به رعایت قانون طرح مدیریت هوشمند تردد در کشور بیان کرد: محدودیت‌های شبانه از آغاز طرح مدیریت هوشمند وجود داشته و صرفاً برای روز طبیعت نیست و ادامه دار است و تا اطلاع ثانوی اجرایی می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی