عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که افزایش قیمت خودرو امتیاز منفی و حساس برای وزارت صمت است، گفت: علی رغم همه تدابیری که برای مهار و کاهش تورم شکل می گیرد، ولی قیمت خودرو به صورت غیر واقعی افزایش می‌یابد که نه تنها ضرورتی  نداشت بلکه به اقتصاد کشور شدیدا آسیب می رساند.

به گزارش غیرمنتظره،  آقای سید محمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو به شدت بحرانی است و افزایش قیمتی که شکل گرفت، باعث تشدید تورم خواهد شد که این کار بر خلاف شعار سالی است که از سوی رهبر انقلاب انتخاب شد؛ افزایش ۴۰ درصدی قیمت در ابتدای سال ما را یاد افزایش قیمت بنزین در اوایل هر سال می اندازد که به شکل مستقیم در افزایش تورم تاثیر دارد؛ بنابراین ابتدا باید وزارت صمت و بعد از آن هم دولت  و بقیه مسوولین پاسخگوی این امر باشند.

وی افزود: علی رغم همه تدابیری که برای مهار و کاهش تورم شکل می گیرد، ولی قیمت خودرو به صورت غیر واقعی افزایش می‌یابد که نه تنها ضرورتی  نداشت بلکه به اقتصاد کشور شدیدا آسیب می رساند.

آقای حسینی در خصوص واردات خودروهای کارکرده، اظهار داشت: انتقال لایحه بودجه بعد از تصویب در مجلس، به شورای نگهبان و یا مجمع تشخیص مصلحت امر طبیعی است؛ ولی وقتی افرادی که در مجلس بودند و نتوانستند با رأی خود مانع از تصویب مصوبه شوند، بخواهند در مجمع تشخیص و با رأی منفی خود به هدفشان برسند، کار اشتباهی است. واردات خودروهای کارکرده و تاثیر آن بر بازار خودرو، نظر کارشناسی است و با توجه به وضعیت بازار و قیمت خودروهای داخلی این تصمیم اتخاذ شده بود.

وی افزود: واردات خودرو، موقتی است زیرا وقتی بحث بودجه سنواتی مطرح می شود یعنی واردات برای یک سال انجام می شود تا رقابت ایجاد و بر قیمت تاثیر بگذارد از سوی دیگر مردم حق انتخاب دارند و می توانستند این حق انتخاب را برای یکسال داشته باشند که قطعا سود و نفع ان بیشتر از ضررش برای بازار خودرو و اقتصاد کشور بود.

آقای حسینی خاطرنشان کرد: بعد از رد مصوبه واردات خودرو توسط مجمع تشخیص، دولت باید ورود کند و برای تنظیم بازار می‌تواند این وادات را انجام دهد و اگر به مصوبه مجلس نیاز باشد ما ورود کنیم اما باید خارج از بودجه سنواتی صورت بگیرد.

وی در پایان این را هم اضافه کرد که افزایش قیمت خودرو امتیاز منفی و حساس برای وزارت صمت خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت