April 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

وقوع ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای گیلان در محورهای روستایی

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، جاور صفاری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دور نخست سفرهای استانی در کشور به اتمام رسیده است، اظهار کرد: میزان ورود و خروج خودروها از محورهای مواصلاتی استان به نسبت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۹۳ درصدی مواجه بوده که این آمار نشان‌دهنده موج سنگین سفر به گیلان است.

وی از کاهش تردد در جاده‌های مواصلاتی استان خبر داد و افزود: بر اساس آمار، تردد خودرو در جاده‌های مواصلاتی استان به نسبت دور نخست سفرهای نوروزی با کاهش مواجه شده و وضعیت ترافیکی در محورهای ارتباطی استان گیلان روان است.

رئیس پلیس راه استان گیلان با اذعان به اینکه بیشترین میزان حوادث جاده‌ای، در محورهای روستایی این استان رخ‌داده است، بیان کرد: در طی این مدت تردد در محورهای فرعی استان با افزایش مواجه شده و به این دلیل ۶۰ درصد از حوادث جاده‌ای گیلان در این محورها رخ‌داده است.

صفاری با درخواست از رانندگان در خصوص رعایت نکات راهنمایی رانندگی در محورهای فرعی گیلان تصریح کرد: محورهای روستایی و فرعی در گیلان یکی از مناطق پرخطر استان بوده و به همین منظور از تمامی رانندگان درخواست دارم تمامی نکات ایمنی را در این محورها رعایت کنند.

وی یکی از دلایل تصادفات در جاده‌های استان را انجام رفتارهای پرخطر دانست و گفت: انجام رفتارهای پرخطر، سبقت‌های غیرمجاز و سرعت بیش‌ازحد از مهم‌ترین دلایل تصادفات جاده‌ای در گیلان است، به این منظور با رانندگان متخلف در این حوزه برخورد قانونی می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی