May 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

پشت پرده استعفای رئیس سازمان بورس

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فرارو، یک روز پس از اعلام استعفای رییس سازمان بورس خبرهایی از پشت پرده این استعفا منتشر شده است. ظاهرا پذیرش استعفای حسن قالیباف اصل پس از جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حسن روحانی رخ داده است.

۲۴آنلاین در این باره نوشت: “رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه برگزارشد، با لحن شدیدی با وزیر اقتصاد برخورد کرده است. در این جلسه که بخشی از آن به ناکامیهای بورس و نارضایتی های اختصاص یافت روحانی وزیر اقتصاد را خطاب قرار داد و بی کفایتی های سازمان بورس را گوشزد کرد.”

براساس این گزارش، دقایقی بعد از پایان جلسه، فرهاد دژپسند، استعفای قالیباف اصل رئیس سازمان را پذیرفته است.

پیشتر برخی رسانه‌های اصولگرا از دستوری بودن استعفای رییس سازمان بورس خبر داده بودند.

روز گذشته استعفا نامه حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس خطاب به وزیر اقتصاد منتشر شد اما ساعتی پس از آن خبرگزاری صداوسیما به نقل از قالیباف اصل اعلام کرد که او استعفایش را تکذیب کرده است.

با این حال روابط سازمان بورس استعفای رییس را تائید کرد.

شب گذشته وزارت اقتصاد نیز این استعفا را تائید کرد. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: “استعفای حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسات آتی شورای عالی بورس و اوراق بهادار بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.”

در همین راستا امروز برخی رسانه‌ها از پذیرش استعفای قالیباف اصل خبر دادند اما رئیس روابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه قانون بازار اوراق بهادار در مورد پذیرش یا عدم پذیرش استعفای رئیس سازمان بورس حرفی نزده است، گفت: “در پی استعفای آقای قالیباف از ریاست سازمان بورس، شورای عالی بورس ظرف ۱۵ روز رئیس جدید را انتخاب و معرفی می‌کند.”

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی