رئیس جمهور روسیه گفت: به جای تعقیب تروریست ها در مناطق خاورمیانه، چند طرف اجرای سیاست انتقام بر اساس اصل «مجازات دسته جمعی» به هدف بی ثباتی را آغاز کرده اند.

به گزارش غیرمنتظره، آرتی نوشت: ولادیمیر پوتین شامگاه امروز(دوشنبه) طی سخنانی اظهار داشت: صحنه های کودکانی که کشته می شوند، خون و خون ریزی، معضلات سالمندان و کشتن پزشکان در خاورمیانه اندوه ما را بیشتر می کند اما تنها همدردری قابل قبول نیست.

پوتین افزود: وقتی کودکان غلتیده در خون، کودکان کشته شده و رنج زنان و سالمندان و کشته شدن پزشکان را می بینید، قطعا از عصبانیت مشتتان را گره می کنید و چشمانتان پر از اشک می شود. این را نمی توان به شیوه دیگری گفت اما حق نداریم و نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که احساساتمان را کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه لازم است به وضوح بفهمیم که چه کسانی پشت تراژدی های مردم خاورمیانه و دیگر مناطق جهان قرار دارند و چه کسانی هرج و مرج کشنده را سازماندهی می کنند و از آن سود می برند، بیان کرد: آمریکا و متحدانش ذی نفعان اصلی بی ثباتی در جهان هستند و می خواهند از هرج و مرج برای مهار رقبای خود و بی ثبات کردن آنها بهره ببرند. آمریکا به بحران ادامه دار در خاورمیانه نیاز دارد بنابراین وجهه کشورها و سازمان هایی که به پایان دادن خون ریزی ها فرا می خوانند از جمله سازمان ملل را تحریف می کنند.

رئیس جمهوری روسیه بیان کرد: آمریکا به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی در حال تضعیف و از دست دادن جایگاه خود است .

وی با تاکید بر اینکه موضع روسیه درباره خاورمیانه هیچ گاه مبتنی بر منافع ذاتی یا فریب نبوده است، تصریح کرد: کلید حل مشکل تشکیل کشور فلسطین با عضویت کامل و استقلال کامل است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت