December 2, 2020

چرا منافع استان گیلان برای دنیامالی در درجه دوم اهمیت قرار دارد؟!/ جای خالی انتخابات استانی در مجلس

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، برگزاری نشست بیش از سه‌ساعته احمد دنیامالی نماینده انزلی، رئیس مجمع نمایندگان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با رسانه‌ها در روز گذشته اهمیت تغییر نگاه در انتخابات مجلس شورای اسلامی از شهرستان محور به استان محور را بار دیگر تکرار کرد.

از ابتدای حضور دنیامالی در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی همواره بحث حضور وی به‌عنوان یک چهره شاخص و در سطح کشوری مورد توجه بود. پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز امیدها به او بیشتر شد، بخصوص حضور قالیباف در مجلس و نزدیکی این دو برای مردم گیلان امیدبخش بود. قالیباف به‌عنوان رئیس مجلس و انتخاب دنیامالی به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان این امیدها را بیشتر کرد، اما پس‌ازاین سیر نزولی دنیامالی آغاز شد.

دنیامالی که وعده حضور به‌عنوان رئیس کمیسیون عمران مجلس را می‌داد به‌اندازه یک عضو در این کمیسیون تنها ماند. این اما انتهای کار نبود، پیش از ظهر چهارشنبه دنیامالی تمام رویابافی‌ها و خیال‌پردازی‌های مردم گیلان را به باد داد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان بجای آنکه در نشست خبری خود با رسانه‌ها حامی منافع استان گیلان در مرحله نخست باشد، صراحتاً و شفاف می‌گفت که از منافع منطقه آزاد ابتدا می‌بایست شهرستان انزلی منتفع شود و پس‌ازآن نفع آن به استان گیلان برسد! حال‌آنکه دقیقاً طی چند سال گذشته و از آغاز فعالیت منطقه آزاد در استان گیلان چه نفعی به مردم استان رسیده است خود سؤالی است که در این نوشته نمی‌گنجد و می‌بایست به‌صورت تخصصی‌تر در خصوص آن سخن گفت.

نماینده انزلی در مجلس اگرچه نتوانست جایگاه خود به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان را پر رنگ نشان دهد، اما سعی بر آن داشت که تمام تخم‌مرغ‌هایش را در سبد مردم انزلی قرار دهد، زیرا فردا همین مردم انزلی هستند که می‌بایست از آن‌ها رأی بگیرد، نه مردم گیلان! این همان نقطه‌ضعف در مجلس است، موضوعی که شاید اگر در انتخابات مجلس یازدهم لحاظ می‌شد اکنون شاهد چنین اظهارنظرهایی نبودیم.

پیش از انتخابات مجلس یازدهم صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص موضوع برگزاری انتخابات مجلس به‌صورت استانی با سازوکارهای خاص به میان آمد، اما در عمل چنین اتفاقی رخ نداد؛ اما اگر چنین موضوعی رخ می‌داد، آیا بازهم دنیامالی بازهم طوری صحبت می‌کرد که انگار انزلی بخشی جدا از خاک استان گیلان است؟

در پایان باید به این نماینده مجلس یادآوری کرد که قطعاً خاک استان گیلان برای تمام مردمان آن عزیز است و نباید برای کسب رأی و محبوبیت به دعواهای پوچ و بی‌ارزش قومیتی دامن زد، قطعاً روزی که دعواهای غیرواقعی رشت و انزلی، شرق و غرب و تالش و گیلک کنار گذاشته شود، آن روز، روز پیشرفت استان گیلان خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها