اختصاصی / به گزارش سپیدخبر، روز گذشته بنری در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت نصب شد که ذیل آن نام هیچ اداره یا سازمانی به‌عنوان متولی نصب بنر ذکر نشده بود و در آن هرگونه اجرای موسیقی خیابانی و… را منوط به اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح دانسته بود. هرچند که پس از واکنش‌های فراوان در فضای مجازی نسبت به نصب این بنر خیلی زود بنر جمع‌آوری شد تا مشخص نشود چه کسی بنر را نصب و جمع‌آوری کرد؟!

اما در این میان این نکته قابل‌توجه است که بحث موسیقی خیابانی به طرزی عجیب مورد توجه قرار گرفته و به‌صورت کلی زاویه‌ای قابل تأمل با آن ایجاد شده است. ولی هیچ‌کس از لزوم برخورد با قماربازهای خیابانی و یا گاری‌های غیربهداشتی کباب که به کباب کثیف و کباب مگسی هم معروف هستند!!! حرفی به میان نمی‌آورد.

حدود یک سال قبل بود که با حضور رئیس سازمان گردشگری کشور شهر رشت به‌عنوان اولین شهر شب‌های روشن در کشور معرفی شد و از آن روز به بعد تنها این هنرمندان تئاتر دائمی خیابانی بودند که با همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت یک تنه نام شهر شب‌های روشن را زنده نگه داشتند و سازمان‌های دیگر اقدامی برای این موضوع برای استفاده از برند شهر شب‌های روشن نکردند.

به نظر می‌رسد با توجه به عدم همکاری‌های لازم با اجرای موسیقی خیابانی و کمک به این هنر باید رسماً دور برند شهر شب‌های روشن را عملاً خط کشید، زیرا هیچ اداره یا سازمانی برای استفاده از این عنوان در راستای تقویت گردشگری در شهر رشت و استان گیلان استفاده نمی‌کند.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت