April 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

کشتی گیران جوان و جستجوی خوشبختی در اینستاگرام!

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از “ورزش سه”، فدراسیون کشتی در ماههای اخیر درگیر یک پدیده عجیب شده که دائما در حال گسترش در جامعه کشتی به ویژه بین قهرمانان رده های پایه است. یادمان هست که چند ماه قبل و در جریان لیگ برتر کشتی مصاحبه ای از یکی از کشتی گیران جوان جلوی یک وانت پر از میوه پخش شد؛ مصاحبه ای که در آن کشتی گیر جوان گلایه می کرد شهرداری هم جلوی دست فروشی او را گرفته است. ماجرای شغل نداشتن محسن مدهنی حتی تا مقامات بالای دولتی هم پیش رفت و در نهایت او استخدام یکی از پتروشیمی های خوزستان شد.

این ماجرا در ماههای اخیر چند بار دیگر در فضای مجازی تکرار شده و واکنش های زیادی را در پی داشته است. البته مثل بار اول واکنش ها گسترده نبوده، اما پخش شدن فیلم های انتقادی با قالب مظلوم نمایی به بهانه ای برای انتقاد از فدراسیون کشتی تبدیل شده است.

اخیرا هم جدیدترین کشتی گیری که فیلمی از او در فضای مجازی منتشر شده، آرمان علیزاده عبدولی است. این فرنگی کار خوزستانی که طلای نوجوانان آسیا ۲۰۱۴، برنز جوانان جهان ۲۰۱۶، نقره جوانان جهان ۲۰۱۷ و نقره ارتش های جهان در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد، با انتقادهای تند نسبت به مسئولان اعلام کرده به خاطر شرایط مالی مجبور به کشاورزی است.

بار دیگر همان سناریو تکرار شده و پیج های مجازی و برخی از علاقه مندان به کشتی تحت تاثیر این ویدیو به فدراسیون و دیگر مسئولان انتقاد کردند که چرا باید یک کشتی گیر مدال آور چنین وضعیتی داشته باشد.

نکته اینجاست اکثر کشتی گیرانی که در ماههای اخیر ویدیوهایی از خود درباره وضعیت نه چندان معیشتی خود منتشر کرده اند، در رده سنی نوجوانان و جهان مدال آور بودند و به نظر می رسد کشتی گیران ملی پوش رده بزرگسالان مشکلاتی در این سطح نداشته باشند.

اما درباره همین فرنگی کار خوزستانی جالب است بدانید او در لیگ برتر کشتی سال ۹۹ با تیم ایران مال قرارداد داشته و ۷۰ میلیون تومان هم بابت این قرارداد دریافت کرده است. حتی آرمان علیزاده عبدولی در سال های گذشته نیز قراردادهای مشابهی با تیم های سینا صنعت ایذه و دانشگاه آزاد در لیگ برتر داشته و درآمد نسبتا مناسبی از این طریق به دست آورده است.

حالا سوال اینجاست چه کسانی کشتی گیران جوان را به سمت و سوی انتشار چنین ویدیوهایی سوق می دهند؛ اتفاقی که به نظر می رسد هیچ تاثیر مثبتی روی آینده آن ها در کشتی نخواهد داشت و اتفاقا شاید برعکس این جوانان کشتی گیر را از مسیرشان هم خارج کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی