رئیس اداره حفاظ محیط زیست شهرستان رشت گفت: هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه که به صورت غیرقانونی از رودخانه سپیدرود برداشت شده بود، کشف و ضبط شد. رئیس اداره حفاظ محیط زیست شهرستان رشت گفت: هزار و ۵۰۰ تن شن و ماسه که به صورت غیرقانونی از رودخانه سپیدرود برداشت شده بود، کشف و ضبط شد.

به گزارش غیرمنتظره،  محمدتقی تقی زاده با اعلام این خبر گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت در برخورد با متخلفان غیر مجاز برداشت شن و ماسه رودخانه سپیدرود موفق به کشف ۱۵۰۰ تن شن و ماسه شدند. در جریان این بازرسی ادوات همراه این متخلفین توقیف وپس از صورتجلسه برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه یگان حفاظت این شهرستان از ابتدای سال جاری به منظور جلوگیری و برخورد با متخلفین برداشت غیر مجاز شن و ماسه با جدیت در حوضه رودخانه سپیدرود حضور دارد افزود: حاصل تلاش‌های مستمر آن‌ها در پایش بیش از چهل کیلومتر بستر و حریم رودخانه، منجر به توقیف پانزده دستگاه نیسان کمپرسی،۵ دستگاه تراکتور،۱۹دستگاه کامیون کمپرسی، توقف عملیات ۴ واحد گارگاه تولید شن و ماسه و در مجموع نزدیک به هزار و پانصد تن مخلوط رودخانه‌ای از متخلفین گردید.

تقی زاده گفت : با توجه به وسعت زیاد بستر رودخانه و گشت‌های مداوم یگان حفاظت شهرستان متأسفانه همچنان رودخانه سپیدرود مورد هجوم سودجویان برداشت غیر مجاز شن و ماسه بوده که نیازمند تشکیل کارگروه صیانت از انفال و عزم جدی دستگاه‌های متولی جهت پایش این مناطق و حریم آن در این حوضه می‌باشد. به همین منظور، برای تسریع در امر رسیدگی و بازدارندگی احکام صادره، جلسه‌های مستمر و موثر با رئیس دادگستری سنگر، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سنگر، رئیس دادگاه شعبه تخصصی محیط زیست، فرمانده انتظامی بخش سنگر و دهیاران و شورا‌های اسلامی روستا‌های بحرانی برگزار می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت