سپیدخبر به نقل از رشت۲۰/ نشست مشترک دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی در سالن اجلاس بهزیستی گیلان برگزار شد.

 

در این نشست محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی استان گیلان با خیرمقدم به نمایندگان استان گیلان و مدیران حاضر در جلسه، گفت: با توجه به اینکه مجلس در فصل بودجه قرار دارد تصمیم بر آن گرفتیم که نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی را در جریان مطالبات دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهیم.

 

 

 

علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه امیدواریم این جلسه منشأ خیر برای استان باشد، اظهار داشت: از روزی که خدمت دوستان در اداره کل رسیدم تلاش بنده بر این بود که تحرک را در جلسات مدنظر داشته باشیم و نتیجه‌ای از آن به دست بیاوریم.

 

 

 

وی با ارائه یک گزارش کار در خصوص عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، افزود: ما در اداره کل تا سال ۹۷ یازده جلسه داشته‌ایم که خروجی آن ۳۳ مصوبه بوده است.

 

 

 

ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه جلسات مختلفی با مجموعه‌های مختلف در سطح استان داشته‌ایم، گفت: مطالبات دوستان را تا به امروز شنیده‌ایم تا بتوانیم مشکلات و معضلات موجود را به وزارت خانه اطلاع دهیم تا اقدامات لازم صورت بپذیرد.

 

 

 

وی ادامه داد: خواسته بنده بر این است که دوستان مشکلات خود را عنوان کنند تا ما نیز بتوانیم به آن‌ها کمک کنیم. بخصوص آنکه در پایان جمع‌بندی بودجه قرار داریم.

 

 

 

جمیل حق‌پرست مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با ارائه گزارش آماری در حوزه بیمه‌ای استان گیلان، گفت: تا به امروز ۴۰۸ هزار بیمه شده در استان گیلان وجود دارند که مربوط به مشاغل مختلف از کارگر ساختمانی تا قالیبافان می‌شوند.

 

 

 

وی ادامه داد: در حال حاضر کمتر از ۷۰% از هزینه‌های استان را از منابع تأمین اجتماعی را تأمین می‌کنیم اما در بخش پرداخت مطالبات ما از دولت انتظار آن را داریم که نمایندگان مجلس به ما کمک کنند.

 

 

 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان تصریح کرد بخش عمده‌ای از مطالبات ما مربوط به حق بیمه از سازمان توسط دولت است. مبالغی که حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان می‌شود.

 

 

 

حق‌پرست افزود: در طول روز اداره کل پرداختی حدود ۸ میلیارد تومان دارد. ما در استان گیلان حدود ۹ هزار نفر دریافت‌کننده بیمه بیکاری را داریم و پیرترین استان کشور نیز هستیم.

 

 

 

شهدی نژاد مدیر درمان تأمین اجتماعی استان گیلان گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که با آن روبرو هستیم بحث بیمارستان‌های خصوصی است. واقعیت این است که بیمارستان‌های خصوصی به‌جز بیمارستان آریا که مجدداً قرارداد بست، مابقی با تأمین اجتماعی همکاری نمی‌کنند.

 

 

 

وی تأکید کرد: با کمک ۵۰ میلیارد تومانی دولت می‌توان مشکل پرداختی به بیمارستان‌های خصوصی را به‌صورت کامل رفع کنیم.

 

 

 

محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی استان گیلان با ارائه پیشنهاد در خصوص الحاق تبصره خواستار افزایش دو درصدی نرخ جرائم رانندگی و پنج درصد افزایش مبالغ اینترنت و… شد.

 

 

 

پس از این اسد اله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در خصوص وظایف وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تأکید کرد: این وزارت خانه از پیش از تولد تا لحظه مرگ همراه با ماست و تمامی موضوعات پیرامون زندگی فرد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

 

 

وی تأکید کرد: چرا باید بیمارستان خصوصی بدون هیچ نظارتی برای خود هزینه‌ها را در نظر بگیرد و به مردم تحمیل کند؟ اگر نظارت نباشد قطعاً این اتفاق می‌افتد و اکنون هم نظارتی وجود ندارد.

 

 

 

عباسی با انتقاد از مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی، گفت: تا به امروز و پس از حضور آقای علیزاده در اداره کل تعاون هنوز جلسه‌ای برای کارگروه اشتغال تشکیل نشده است. تنها یک جلسه بود که آن‌ها گذری تمام شد. این جلسه باید با حضور بنده به‌عنوان ناظر بر کارگروه اشتغال هرچه سریع‌تر برگزار شود.

 

 

 

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم و جامعه، تأکید کرد: بخش عمده‌ای از بیمه با جمعیت زیر خط فقر یا فقر مطلق سر و کار دارد. واقعاً باید از کسی که ۵۰۰ هزار تومان در ماه دریافت می‌کند بپرسید که چگونه می‌تواند زندگی خود را بچرخاند؟ این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

 

 

 

وی در پایان تأکید کرد: تا پایان سال ذخایر انبار کارخانه‌ها و شرکت‌های ما به پایان می‌رسد و قطعاً با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد و از این رو باید تمهیدات جدی در نظر گرفت.

 

 

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت