کیهان نوشت: این دغدغه و مطالبه مردم انقلابی ما از مسئولان فرهنگی نظام است و خواستار برخورد قاطع و قانونی با هرگونه هنجارشکنی در شبکه نمایش خانگی هستند. چه اینکه امروز شبکه نمایش خانگی یکی از منابع تولید محتوا برای شبکه‌های ماهواره‌ای هم شده است و برخی از برنامه‌ها و سریال‌ها به محض انتشار در سکوهای مجازی، از ماهواره هم پخش می‌شوند.

 

به گزارش غیرمنتظره،  بیشتر بسترها و سکوهای نمایش خانگی علی رغم اینکه گفته می‌شود از مراجع ذی‌صلاح و قانونی کشور مجوز فعالیت دارند و تلاش می‌کنند که موازین اسلامی و انسانی را رعایت کنند اما گاهی بعینه دیده می‌شود که برخی از محصولات ارائه شده به ترویج بی‌بندوباری و ابتذال در جامعه دست می‌زنند.

یکی از مصادیق بسیار قابل تامل این ابتذال، رواج سبک زندگی و پوشش نامناسب زنان و دختران در برخی سریال‌های نمایش خانگی است که به شکل زننده و پررنگ در آثار تولیدی آنها دیده می‌شود. امروز شاهد فضا و بستری از فعالیت‌های نابهنجار و غیرقابل تحمل این شبکه‌های نمایش خانگی در برخی از این سکوها در فضای مجازی هستیم که دل هر انسان مسلمان و آزاده‌ای را به درد آورده است.

دشمنان انقلاب اسلامی طی این چهل واندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی همه ترفندها و فتنه‌ها را برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران امتحان کرده‌اند و هر بار شکست سختی را از مردم انقلابی ما متحمل شده‌اند و با به بن بست رسیدن در اهداف خود این بار گزینه بسیار تاثیرگذار فرهنگی را انتخاب کرده‌اند و بهترین روش را برای نزدیک شدن به جامعه جوان و نسل کنونی برگزیده‌اند و آن هم نشانه رفتن ذوق هنری و فرهنگی از طریق رسانه است. متاسفانه در این مسیر برخی سازندگان آثار تلویزیونی و سینمایی که به‌نظر می‌رسد تعهدی به ارزش‌ها و آرمان‌های ایران اسلامی ندارند عامدانه و یا به‌طور سهوی در این کارزار بی‌بندوباری وارد و به نوعی آتش بیار معرکه شده‌اند.

هرچند سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر(ساترا) در ماه‌های گذشته حرکات بازدارنده‌ای درخصوص انتشار برخی محصولات مبتذل و هنجارشکن در نمایش خانگی انجام داده ‌اما کافی نیست. این دغدغه و مطالبه مردم انقلابی ما از مسئولان فرهنگی نظام است و خواستار برخورد قاطع و قانونی با هرگونه هنجارشکنی در شبکه نمایش خانگی هستند. چه اینکه امروز شبکه نمایش خانگی یکی از منابع تولید محتوا برای شبکه‌های ماهواره‌ای هم شده است و برخی از برنامه‌ها و سریال‌ها به محض انتشار در سکوهای مجازی، از ماهواره هم پخش می‌شوند!
در واقع فرآیندی که الان در برخی سکوهای نمایش خانگی صورت می‌پذیرد هم صدایی با رسانه‌های معاند و آب به آسیاب دشمن ریختن است و این همه هجمه دشمن برای مسموم ساختن فضای جامعه هم نشأت گرفته از همین تولیدات برخی از شبکه نمایش خانگی است!

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت