September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

گذر آمار جانباختگان روزانه کرونا از مرز ۷۰۰ نفر!

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از اقتصادنیوز، با آغاز سال ۱۴۰۰ بیماری کرونا پس از ۱۳ ماه دوباره روندی افزایشی گرفته و این بار با سرعت بیشتری در کشور جریان پیدا کرده است. در ابتدا در بهار امسال موج چهارم آماری در ابتلا و دیگر شاخص های نگران کننده کرونایی به ثبت رسید.

پس از آن که این موج در پایان بهار فروکش کرد در ابتدای تابستان خیز دیگری را آغاز کرده و این بار رکورد هایی خطرناک تر از قبل در داده های ایران ثبت شد.

اکنون روند صعودی ابتلا به کرونا در ایران به سطح خطرناکی رسیده است. افزایش مرگ ومیر و سرعت رشد بستری های بیماری کرونا در ایران نشان میدهد در تمام روزهای کرونا زده کشور برخی از آمارهای درج شده در کشور بی سابقه بوده است.

رکورد بستری روزانه کرونا در ابتدای شهریور

در روز دوم شهریور ماه ۴۰ هزار و ۶۲۳ نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این میان ۱۳.۵ درصد آنها در بیمارستان بستری شدند.

به عبارت  دیگر امروز شمار بستری‌های روزانه ۵ هزار و ۴۸۷ نفر بوده که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون بی سابقه بوده است.

رکوردهای پی در پی بستری در این روزها نشان از حجم بالای ورود بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها داشته است.

بررسی آمارهای روزانه کرونایی در شاخه بستری ها نشان می‌دهد این هفتمین روزی است که آمارهای بستری در کشور بالاتر از مرز ۵ هزار نفر گزارش می شود که هر هفت مرتبه نیز در موج پنجم کرونایی کشور به ثبت رسیده است.

رشد ۷۰ درصدی ماهانه در بیماران بدحال کرونایی

در سوی دیگر آمارهای بیمارستانی در کشور شاهد بستری ۷ هزار و ۷۲۷ بیمار بدحال در بخش بستری های ویژه بوده ایم. این رقم بالاترین میزان این شاخص در روزهای کرونازده کشور بوده که همچنان نیز ادامه داشته است.

بررسی روند رشد ماهانه این متغیر نشان می‌دهد در روزهای اخیر رشد تعداد متغیرهای وخیم بیمارستانی در کشور رشدی فزاینده داشته و حتی تا مرز ۷۰ درصد صعود کرده است. اکنون رشد ماهان بیماران بدحال در کشور برابر با ۶۱.۵ درصد بوده که باوجود کمتر بودن آن نسبت به سه روز قبل اما هنوز میزان بالایی به شمار می آید.

افزایش متغیرهای بیمارستانی سرانجام به رشد مرگ ومیر در کشور منجر شده و رکوردهای بی سابقه ای را به ثبت رسانده است.

رکورد مرگ ومیر کرونا در شهریور

متغیر سیاه کرونا در هر منطقه میزان مرگ ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در آن منطقه است. در دومین روز از سپری شدن ماه سیاه کرونایی در کشور شاهد فوت ۷۰۹ نفر از مبتلایان به این بیماری بوده ایم که بالاترین حد فوتی های روزانه ویروس خطرناک کرونا بوده است.

این روند صعودی و رکوردهای تلخ در میزان فوتی ها ناشی از رشد متغیرهایی نظیر بیماران بدحال و بستری های روزانه در کشور است.

شاخص دیگری که نمایانگر تعداد بیماران فعال کرونایی است، در این روزها  صعودی شده و نشان از بالاترین حد نیاز به دارو در کشور را دارد.

رکورد بیماران تحت درمان کرونایی در شهریور

طبق آمارهای وزارت بهداشت و درمان در ۱۸ ماه شیوع کرونا در ایران ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۳۲۴ نفر تا روز ۲ شهریور ماه  به این بیماری مبتلا شده اند که از این میان ۳ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۲۱۱ نفر بهبود پیدا کرده و ۱۰۳ هزار و ۳۵۷ نفر جان خود را بر سر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

درنهایت محاسبه می شود که اکنون در کشور رقمی معادل با ۶۵۹ هزار و ۷۵۶ نفر به این بیماری مبتلا هستند که هنوز تغییری در وضعیت آنها حاصل نشده است.

روند این رقم در روزهای کرونا زده سال ۱۴۰۰ نشان میدهد اکنون در بالاترین میزان بیماران تحت درمان در کشور قرار گرفته ایم.

این اتفاق گویای وضعیت خطیر در تعدادبیماران بوده ونشان میدهد در بالاترین میزان نیاز روزانه به دارو و تجهیزات پزشکی مبارزه با کرونا در کشور هستیم.

به طور کلی در صورتی که عامل ابتلا کنترل نشده و بیماران در مراحل ابتدایی بیماری درمان نشوند ممکن است آمارهای بیمارستانی و تعداد بیماران فراتر رفته و جهش های ویروس خطرناک کرونایی از کنترل خارج شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی