به گزارش غیرمنتظره، نخستین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی شمال ایران به همت هیأت ورزش‌های دریایی و ساحلی گیلان و با مشارکت اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان عصر پنجشنبه در اسکله گردشگری موج‌شکن بندرانزلی بندرانزلی برگزار شد

امین جلایی، رئیس هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی گیلان از برگزاری مسابقات موج سواری کشورهای حاشیه دریای کاسپین در استان خبر داد و گفت: گیلان میزبان شایسته‌ای برای برگزاری مسابقات ورزش‌های دریایی و ساحلی ملی و بین المللی است.

جلایی با اشاره به نوپایی فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی و هیئت آن در استان افزود: فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی سابقه ۶ ماهه دارد و هیئت این ورزش در گیلان در ۳ ماهه گذشته راه اندازی شده است.

وی ارزش تجهیزات شرکت کننده در این جشنواره را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: باتوجه به اینکه کمیته ماهیگیری هیات ورزشهای دریایی جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفر را تشکیل می‌دهد و رشته مهیج و پرطرفداری در استان گیلان محسوب می‌شود به زودی شاهد رویدادی با عنوان ماهیگیری خانوادگی در استخر لاهیجان خواهیم بود.

جهانبخش آرمان، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در آئین نخستین جشنواره ورزش‌های دریایی و ساحلی شمال کشور در انزلی، اظهار کرد: گیلان قابلیت‌های ارزشمندی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد که باید به آن پرداخت.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب ورزشی در گیلان، افزود: سواحل گیلان در بخش گردشگری و ورزشی بسیار مستعد است.

علی تاجبخش دبیرفدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی نیز با بیان اینکه گیلان به قطب ورزش‌های دریایی و ساحلی کشور تبدیل می‌شود، گفت: برگزاری بازی‌های دریایی و ساحلی در گیلان منجر به شور و نشاط و تقویت اشتغال و گردشگری در استان می‌شود.

تاجبخش با بیان اینکه ورزش‌های دریایی و ساحلی گستردگی‌های فراوانی دارد، اضافه کرد: ورزش‌های دریایی و ساحلی دارای توانمندی‌ها و قابلیت‌های بسیار خوبی است که باید به آن پرداخت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت