April 13, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

گزیده اشعار شمس لنگرودی منتشر شد

به گزارش غیرمنتظره، گزیده شعرهای محمد شمس ‌لنگرودی که به‌تازگی توسط  انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است، دربردارنده ۸۳ قطعه شعر از شمس لنگرودی هم‌چون «رفتارِ تشنگی»، «در مهتابیِ دنیا»، «خاکستر و بانو»، «جشنِ ناپیدا»، «چترِ سوراخ»، «نت‌هایی برای بلبل چوبی»، «پنجاه و سه ترانه عاشقانه»، «باغبانِ جهنم» و «لب ‌خوانی‌های قزل‌آلای من» و… است.

در بخشی از مقدمه‌ کتاب «گزیده شعر محمد شمس لنگرودی» آمده است: «مگر نه این‌که از گذشته تابه‌حال نوجوان ایرانی در کتاب‌های درسی خود نیز نمونه‌هایی از آثار شاعران متقدم و معاصر را می‌خوانده است؟ افزون بر این وقتی نوجوان امروز، به‌طور وسیع با فناوری‌های نو ظهور به‌ویژه در عرصه‌ رسانه مرتبط است، قطعاً نمی‌تواند و نباید از جهت دانش و بینش فرهنگی و ادبی دستِ خالی بماند و طبیعی است که به فراخ‌تر کردن میدان مطالعاتی‌اش همت بگمارد».

در بخشی از قطعه  شعر «خوش آمده‌ای» می‌خوانیم: «خوش‌آمده‌ای/ ای بهار!/ اما شکوفه‌ و رودخانه‌هایت را پنهان کن/ درختت را پنهان کن/ کارخانه‌ها سر راهت در کمین‌اند/ و از درخت تو/ کشتی جنگی می‌سازند/ رودخانه‌هایت را/ بازوبندِ جلگه‌های زخم‌شده در بمباران‌ها می‌کنند/ سکه‌هایت را جمع کن/ شکوفه‌هایت/ برای ژنده‌پاره‌ زندگی کافی نیست.»

مجموعه‌ «گزیده شعر ما» با هدف آشنایی نوجوانان با شاعران بزرگ‌سال و پیشکسوت در قالب‌های کلاسیک، نیمایی، سپید و… و با تنوع طیف‌ها، نگاه‌ها و سبک‌های مختلف شعری از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده است.

کتاب گزیده شعر محمد شمس لنگرودی در ۹۶ صفحه با قطع پالتویی برای نوجوانان بالای ۱۵ سال به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با قیمت ۱۳هزار تومان از مراکز عرضه محصولات کانون در سراسر کشور و فروشگاه اینترتی کانون خریداری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی