July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

گلایه اعضای شورای شهر رشت از وضعیت برخی قراردادهای شهرداری؛ کاهش اضافه‌کاری پرسنل پذیرفتنی نیست

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، اضافه شدن چندین دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری رشت، بررسی مباحث مربوط به کارگران شهرداری و وضعیت برخی قراردادهای شهرداری رشت از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر رشت بود که عصر امروز برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به پنجم اردیبهشت‌ماه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در طبس در سال ۵۹ اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب و اخراج نیروهای آمریکایی از ایران، دولت آمریکا که تحمل این حقارت را نداشت تصمیم گرفت با حمله نظامی به ایران مجدداً زمینه‌ حضور رژیم پهلوی را رقم بزند.

محمدحسین واثق کارگرنیا به هفتم اردیبهشت‌ماه و روز حمل و نقل اشاره کرد و گفت: حمل و نقل نقش غیرقابل انکاری در توسعه سرمایه‌گذاری دارد  و متاسفانه شهر رشت امروز شرایط مناسبی در این حوزه ندارد و در شرایط فعلی ۲۸ دستگاه اتوبوس در رشت مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: قرار است ۴۰ دستگاه اتوبوس توسط وزارت کشور به ناوگان حمل و نقل افزوده شود و شهرداری رشت باید ۲۰ درصد هزینه خرید این اتوبوس‌ها را پرداخت کند البته توسعه حمل و نقل در شهر به موارد دیگری همچون تراموا و دیگر موارد نیز بستگی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر و نقش کارگران در تولید و خودکفایی کشور خاطرنشان کرد: امسال در شرایطی روز کارگر را به این قشر زحمتکش تبریک عرض می‌کنم که شرمنده کارگران زحمتکش و پرتلاش شهرداری رشت هستیم.

کارگرنیا به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس اشاره و بیان کرد: امام راحل در راستای حمایت از مردم ستم‌دیده فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند و سال‌هاست که رژیم غاصب اسرائیل با حمایت آمریکای جنایتکار برای تصاحب کشور فلسطین با توسل به زور به ظلم و ستم علیه فلسطینیان مشغول است.

وی با اشاره به برخی قراردادهای شهرداری رشت گفت: با یک شرکت برای چند موضوع از جمله جمع‌آوری زباله خشک مدت‌هاست قرارداد منعقد شده اما عملاً اقدامی در این حوزه انجام نمی‌شود در شرایطی که قرار بود بابت جمع‌آوری زباله خشک به شهروندان مبالغی توسط این شرکت پرداخت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به وضعیت شهربازی رشت اشاره کرد و افزود: قرار بود سرمایه‌گذار یک سری دستگاه‌های جدید در این مکان مستقر کند اما با توجه به اینکه حتی مدت این قرارداد تمام شده تاکنون هیچ اقدام موثری انجام نشده است و همچنان از همان دستگاه‌های سابق در شهربازی استفاده می‌شود.

کارگرنیا با انتقاد از کاهش ظرفیت کود آلی تصریح کرد: قرار بود با افزایش این ظرفیت، روزانه هزار تن مشکلات انباشت زباله کاهش پیدا کند اما در شرایط فعلی فازهای یک و دو با تمام ظرفیت در مدار نیستند و حسب بازدیدهای اعضای شورا بعضاً به دلیل خرابی تعطیل هستند.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه وضعیت انباشت زباله در سراوان رشت را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه شرمنده مردم سراوان هستم اظهارداشت: مردم این منطقه سال‌هاست با مشکلات پسماند دست و پنجه نرم می‌کنند و انتظار داریم این مشکل با عزمی جدی برطرف شود.

علیرضا تاج شهرستانی با اشاره به اینکه سراوان قابلیت تبدیل به یک نقطه گردشگری را دارد افزود: در سراوان می‌توان تله کابین احداث کرد و امیدواریم با برطرف کردن معضل زباله در این منطقه همه بتوانیم از مواهب الهی در این منطقه بهره‌مند شویم.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه اعضای شورا شعارهای انتخاباتی خود را فراموش نکنند گفت: از اینکه شهر رشت روزی شهر اولین‌ها بود و در بسیاری از بخش‌ها در جایگاه نخست قرار داشت و امروز به واسطه سو مدیریت‌ها دچار شرایط نامطلوب دچار شده حسرت می‌خورم.

مهدی نوری هریس تصریح کرد: اینکه در جایگاهی که مربوط به عمران است کارشناس مالی تکیه زده است و بر صندلی که متعلق به کارشناس محیط زیست است، دارنده مدرک میکرو بیولوژی حضور دارد، واقعاً مایه شرمساری است.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن روز حمل و نقل و ایمنی اظهار داشت: ایمنی از عوامل تاثیرگذار در حمل و نقل است و ایمنی حمل و نقل نیازمند عزمی ملی و نهادینه شدن فرهنگ آن در جامعه نیاز است.

مسعود عباس نژاد خاطرنشان کرد: از مجموعه راهور استان گیلان تقاضا داریم از انجام آسفالت‌های شبانه در رشت جلوگیری نکنند و از این بابت و برخی از اقدامات به راهور استان تذکر جدی می‌دهم.

وی با بیان اینکه تالاب عینک رشت به شعار انتخاباتی در رشت تبدیل شده است و شهردار رشت پاسخ دهد از روزی که به عنوان شهردار انتخاب شده تاکنون چند جلسه برای این موضوع برگزار کرده است گفت: کاهش دائمی اضافه‌کاری پرسنل شهرداری رشت نیز اصلاً قابل پذیرش نیست.

به گزارش تسنیم، در این جلسه تعدادی از کارگران شهرداری رشت به مناسبت روز کارگر، دو تن از رانندگان شهری به مناسبت روز حمل و نقل، از دو نفر از معلمان به مناسبت روز معلم و یک قاری نوجوان قرآن کریم در صحن شورا تجلیل شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی