گروه : تیتر یک , سیاسی

به گزارش غیرمنتظره، در سه دوره اخیر انتخابات مجلس شورای اسلامی، اتفاقاتی عجیب رخ‌داده است، در برخی از شهرستان‌های استان گیلان به‌صورت مکرر نمایندگان تغییر کرده‌اند.

برای مثال در برخی حوزه‌های انتخابی نمایندگان سابق به جایگاه خود بازگشتند و در برخی دیگر از حوزه‌های انتخابی نیز نمایندگان جدید بدل به نمایندگانی تک دوره‌ای شده‌اند.

در حوزه انتخابیه رودسر و املش، پس از آنکه اسدالله عباسی استاندار فعلی گیلان نتوانست رأی لازم را به دست بیاورد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفری نماینده این حوزه شد، اما اکنون او جای خود را به محمد علیجانی داده است تا بدل به یک نماینده تک دوره‌ای شود.

در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل، پس از آنکه مردمان سرزمین کوه و چای ایرج ندیمی را از دست دادند، دیگر نماینده مقتدری بر خود ندیدند و ذبیح‌الله نیکفر ۴ سال بر صندلی نمایندگی لاهیجان و سیاهکل تکیه زد؛ ولی خیلی زود جای خود را به رسول فرخی میکال داد، فرخی که همواره مورد انتقاد رسانه‌ها و فعالین سیاسی و اجتماعی این دو شهرستان بود نیز نتوانست بیش از یک دوره نمایندگی را تجربه کند و جای خود را به سلمان زارع خواهد داد.

در حوزه انتخابیه فومن و شفت، پس از آنکه ناصر عاشوری نتوانست رأی مردم این دو شهرستان را به دست بیاورد، محمدمهدی افتخاری نماینده فومن و شفت در مجلس شد، ولی دیار فومنات بیش از ۴ سال فرزند شهید افتخاری را در کنار خود نداشت و خلیل بهروزی فر نماینده این دو شهرستان شد، بهروزی فر در ادامه اما جایگاه خود را در این شهرستان از دست داد و در نهایت کریم معصومی به‌عنوان نماینده فومن و شفت در مجلس دوازدهم انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه تالش بزرگ (تالش، ماسال و رضوانشهر)، حسن محمدیاری که پس از شکری به مدت ۴ سال بر صندلی نمایندگی مردم سرزمین تالش تکیه زده بود، نتوانست صندلی خود را حفظ کند و دوران نمایندگی او خیلی زود به پایان رسید تا یاسر اسلام‌دوست به مدت ۴ سال نماینده مردم تالش در مجلس باشد.

و اما از نمایندگان یک دوره‌ای مجلس که بگذریم، در دو حوزه انتخابیه لنگرود و آستارا، نمایندگان سابق بر صندلی نمایندگی خود بازگشته‌اند، در آستارا ولی داداشی پس از یک دوره بیرون ماندن، صندلی سبز بهارستان را از غلامرضا مرحبا پس گرفت تا ۴ سال دیگر نماینده آستارایی‌ها در مجلس شورای اسلامی باشد.

همچنین مهرداد بائوج لاهوتی نیز خیلی زود مردم لنگرود را قانع کرد که بار دیگر به او اعتماد کرده و بتواند صندلی نمایندگی مردم این شهرستان را از پرویز محمدنژاد پس بگیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت