گروه : تیتر یک , حوادث

به گزارش غیرمنتظره،  به نقل از حکایت گیلان، «رشید غفاری»، جنگلبان منابع طبیعی «جوکندان تالش» در ۱۶ شهریور سال ۱۳۸۱ با شلیک گلوله توسط افرادی ناشناس به شهادت رسید. قاتل یا قاتلین وی هنوز پیدا نشده اند و خانواده بعد از ۲۱ سال هنوز چشم انتظار هستند.

در چند روز گذشته مصاحبه با خانواده این جنگلبان شهید در سایت گیل خبر منتشر شده که البته هنوز از سوی بنیاد شهید و منابع طبیعی اقدامات لازم برای شهید شدن وی نیز صورت نگرفته است. خانواده می‌گویند « ما هیچ‌چیز نمی‌خواهیم فقط قاتل پیدا شود».  حدود دو سال پیش هم در حکایت گیلان مطلبی در این زمینه منتشر شده بود.

بعد از این گزارش و توجه افکار عمومی به سیر طولانی پرونده  حداقل انتظار می‌رفت مسئولان مربوطه از جمله دادگستری استان نسبت به آن پاسخگو باشند و در مورد پرونده صحبت کنند که تاکنون چنین چیزی محقق نشده است.

رئیس کل دادگستری استان تازه به این مقام منصوب شده و شاید در جریان دقیق ماجرا نباشد، اما انتظار می‌رود حداقل در این زمینه تیمی را مامور بررسی پرونده کند و نتیجه آن به اطلاع افکار عمومی، خانواده و رسانه‌ها رسانده شود.

یکی از اقداماتی که رئیس کل دادگستری استان می‌تواند در زمینه اصلاح روند قضایی استان اجرا کند، معرفی یک سخنگو برای اطلاع رسانی درباره اخبار استان است. خبرنگاران گیلان که نمی‌توانند در نشست سخنگوی قوه قضائیه در تهران شرکت کنند. برای خبرنگار تهرانی و کشوری هم موضوعات گیلان اهمیت چندانی ندارد، ولی رسانه‌ها کلی سوال در مورد پرونده‌ها دارند که نیازمند است در این زمینه یک تیم اطلاع رسانی تشکیل شود. از بازداشت برخی مدیران بگیرید تا پرونده‌های جنایی استان از تیررس رسانه‌ها خارج است. هرازچندگاهی می‌شنویم فلان شهردار و یا عضو شورا و فلان مدیرعامل بازداشت شد و  نتیجه پرونده کمتر به اطلاع رسانده می‌شود. در زمینه جنگلبان شهید هم اگر اطلاع رسانی لازم صورت می‌گرفت بعد از ۲۱ سال سیر پرونده بیشتر مشخص می‌شد که چرا قاتل پیدا نشده است و چه کسانی در این زمینه متهم هستند. این یک خواسته حداقلی و به دور از هرگونه سیاسی زدگی است که امیدواریم جدی گرفته شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت