گروه : تیتر یک , سیاسی

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، معین حسن زاده، به روزهای پایانی انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم و اکنون زمان جمع‌بندی و تصمیم‌گیری مردم است، در سالیان اخیر شعار جوان‌گرایی همواره در این سال‌ها مطرح شده، اما آیا تاکنون چنین شعارهایی محقق شده است؟!

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۵ پیرمرد انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه شهرستان‌های رشت و خمام، جایی که رقابت بسیار سنگین و تنگاتنگ شده است.

محمدباقر نوبخت؛ او که متولد سال ۱۳۲۹ بوده، سابقه چهار دوره نمایندگی رشت در مجلس را در کارنامه داشته و ۲ دوره چهارساله نیز ریاست سازمان برنامه‌وبودجه کشور را بر عهده داشت. پیرمرد اول ۷۳ساله شهر رشت که دبیرکل حزب اعتدال و توسعه کشور است این روزها در روستاهای شهرستان‌های رشت و خمام هنگام مراجعه حضوری به علت آنکه طی سالیان اخیر مراجعه‌ای به این روستاها نداشته، مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

پیرمرد دوم انتخابات رشت و خمام سید علی آقازاده است، او که پس از رأی‌گیری انتخابات گذشته به دلیل درگیری با ویروس کرونا شرایطی سخت را تجربه کرد، به‌عنوان نماینده همواره ساکت رشت در مجلس شناخته می‌شود. او که با ۶۸ سال سن حالا یکی از کاندیداهای انتخابات رشت است، رویای سومین جلوس بر صندلی سبز بهارستان را در سر می‌پروراند.

پیرمرد سوم انتخابات مجلس رشت و خمام کسی نیست جز جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی، پیرمرد ۶۶ساله انتخابات که علی‌رغم اصالت صومعه سرایی خود چهار دوره نمایندگی مردم رشت و خمام را در مجلس بر عهده داشت، با طرح شعاری عجیب که بخشی از آن «تحول» است، وارد عرصه انتخابات شده است. شعاری که قطعاً شباهتی به سن‌وسال او ندارد. هرچند که او اگر قرار بود تحولی ایجاد کند می‌بایست طی این ۱۶ سال گذشته ایجاد می‌کرد!

عنوان پیرمرد شماره چهار انتخابات رشت به مهدی کاظمی‌پور و رامین مهمان‌پرست می‌رسد. مهدی کاظمی‌پور که پس از یک دوره طولانی حضور به‌عنوان قائم‌مقام فرمانده سپاه قدس گیلان، بسیار دیر وارد عرصه انتخابات شد. او با ۶۳ سال سن همانند رامین مهمان‌پرست در رتبه چهارم قرار دارد. رامین مهمان‌پرست نیز ۶۳ساله است، اما او برخلاف کاظمی‌پور شرایط بهتری در عرصه انتخابات دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت