October 28, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

۶۹ درصد افراد بالای ۱۲ سال در گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، فردین مهرابیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با دستور وزیر بهداشت افرادی که یک یا دو دز واکسن کرونا را دریافت کردند می‌توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir برای دریافت کارت واکسیناسیون هوشمند اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: از مزایای کارت هوشمند کاهش برخی از محدودیت‌ها برای دارندگان کارت است و افرادی که قصد سفر به خارج را داشته باشند می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور کارت هوشمند خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۲ پایگاه واکسیناسیون در گیلان گفت: تا امروز یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۲ سال معادل  ۶۸.۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال گیلان دز نخست واکسن‌ و ۲۵.۵ درصد معادل ۵۴۷ هزار نفر هر دو دز واکسن را دریافت کردند.

مهرابیان با اشاره به اینکه از ۲۶ مرداد واکسیناسیون مادران باردار در استان گیلان آغاز شد افزود: مادران باردار بالای ۱۸ سال از هفته ۱۲ تا ۳۹ بارداری یا مادرانی که فارغ شده‌اند تا ۴۲ روز پس از زایمان می‌توانند نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ابراز داشت: مادران باردار برای حفظ سلامتی خود و جنین و کسب اطلاعات بیشتر به مراکز جامع خدمات سلامت نزدیک محل زندگی خود مراجعه کرده و یا با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ یا ۴۴۰۱ تماس حاصل کنند.

وی از آخرین آمار کرونا در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: ۳۸۹ بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۶۹ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار مذکور در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: ۸۴ بیمار کرونایی به‌دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۱۱ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به این بخش منتقل شدند و ۸۶ بیمار بدحال هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی