May 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

‍‍‍ پ پ ‍‍‍ آقای میرسلیم! به جای شغل اینستاگرامی، چرخ طافی داشت خفت نبود؟

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از عصرایران، مصطفی میرسلیم که در حال حاضر نماینده مجلس است و در سال های ۷۲ تا ۷۶ وزیر ارشاد هم بوده در توییتری که فیلتر است، نوشته‌: « «‌این چه خفتی است که سخنگوی دولت مدعی شده اینستاگرام یک میلیون شغل در کشور آفریده است؟ عدم خودباوری تا چه حد؟!»

به دلیل فاصله ایجاد شده بین مردم و مسؤولین، اجازه بدهید کمی از کسب و کارهای اینستاگرامی برای جناب نماینده مجلس که قبلا هم وزیر ارشاده بوده، توضیح دهم. هر چند به خاطر اشتغال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ایران خودرو قاعدتا باید با نسل جدید و دنیا تازه آشنا باشند.

ببیند آقای میرسلیم! عصر کنونی، عصر ارتباطات است. شاید دیگر لازم نباشد برای ارائۀ محصولات خود حتما مغازه داشته باشید. حتما تبلیغات تلویزیونی، روزنامه‌ای و سایتی داشته باشید. شما می‌توانید با ایجاد  یک صفحه در اینستاگرام به راحتی و بدون هیچ مشکلی جنس خود را بفروشید و اگر به دفاتر پیش خوان یا ادارات پست سر بزنید می‌بینید حجم مرسولات سفارش گرفته شده تا چه اندازه بالا رفته است.

خیلی‌ها در عصر کرونا، ناچار شدند کرکرۀ مغازه خود را پایین بکشند. بخشی به خاطر اجاره‌ای بودن مغازه آن را پس دادند. همین‌ها به جای چشم داشتن به تصمیمات شما در پارلمان و دیگران در دولت، یک صفحه اینستاگرام زدند، محصولات خود را به خانه بردند و به مشتری‌های خود گفتند کسب‌وکارشان مجازی شده است.

خیلی از جوانان این کشور که هنری بلدند، مثلا روی ظروف نقاشی می‌کنند یا غذاهای خوشمزه می‌پزند، به واسطه اینستاگرام، دارای درآمد شدند. وارد بازار کار شدند و نام‌دار شده‌اند.

دوران عهد عتیق گذشته است و راه و روش‌های زیادی برای کسب درآمد به وجود آمده  است. مثلا اگر این افراد چرخ طافی دست بگیرند و کالاهای‌شان را کنارخیابان بفروشند، خفت نیست‌؟ هر چند که کار، عار نیست و چرخ های طافی هم برای جلب گردشگر لازم است کما این که در استانبول می بینید.

از جناب میرسلیم که نماینده مجلس است و قبلا وزیر هم بوده و دیگر مسئولان کشور درخواست می‌کنم، در شرایط سخت کرونایی که شب شدن یک روز برای بخشی از جامعه یک سال طول می‌کشد، روی اعصاب مردم راه نروند.

خیلی از آنهایی که کسب و کار اینترنتی دارند احتمالا با خواندن این توییت با خود گفته‌اند، ای خدا قرار است دوباره چه بلایی سرما بیاورند!

باید از هر فرصتی که به کسب و کار مردم کمک می‌کند، استقبال کنیم. الان خیلی‌ها به واسطه همین اینستاگرام، زندگی‌شان سروسامانی پیدا کرده است. لطفا آن را خراب نکنید.

دنیا در حال تغییر است و نمی‌شود در برابر این تحولات مقاومت کرد. باید با آن همراه شد. همانطور که زمانی کتاب‌های خطی وجود داشت و با آمدن صنعت چاپ، تحول بزرگی در عرصه نشر بوجود آمد. همانطور که زمانی مردم با اسب و شتر به سفر می‌رفتند و حالا با ماشین و هواپیما. زمانی با روشن کردن آتش و فرستادن دود به هم پیام می‌فرستادند و حالا از طریق موبایل و شبکه‌های اجتماعی با هم گفت‌وگو می‌کنند.

زمان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ جناب میرسلیم گفته بود که «فیلم نمی‌بینم و موسیقی هم گوش نمی‌دهم.» از ایشان خواهش می‌کنم حداقل در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام فعالیت بیشتری داشته باشند تا با جامعه بیشتر آشنا شوند.

تمام وقت خود را در دفتر ایران خودرو و دانشگاه و مجلس نگذرانید. کمی هم در جامعه حاضر شوید و به جز کتاب در زمینه احتراق موتورهای درون‌سوز مطالعات دیگر هم داشته باشید خوب است خصوصا دربارۀ دنیای مجازی و اصلا کتابی که دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آقای سعید رضا عاملی نوشته. او را که دیگر باید قبول داشته باشید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی