June 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

آمار نگران کننده برای ورزش ایران؛ ۵ ایرانی در جمع ۲۹ ورزشکار تیم پناهنده‌ها

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از ایلنا، ماجرای پناهندگی ورزشکاران کشورهای مختلف و در رشته‌های مختلف در سال‌های اخیر رواج زیادی پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا مسئولان برگزاری المپیک توکیو شرایط ویژه ای به درخواست این ورزشکاران برایشان در نظر بگیرند تا زیر پرچمی واحد و در تیمی واحد مبارزه کنند و امتیازاتشان جداگانه محاسبه شود.

اخیراً ۵۰ ورزشکار از رشته‌های مختلف ورزشی درخواست حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو تحت عنوان تیم پناهندگان را داشتند که با درخواست تعدادی از آنها موافقت شد و تعداد زیادی از این نفرات هم ورزشکاران ایرانی هستند.

۲۹ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی و از ۱۳ کمیته ملی المپیک میزبان (NOCs) عضو تیم المپیک پناهندگان المپیک توکیو ۲۰۲۰ خواهند بود.

هیئت اجرایی (EB) کمیته بین المللی المپیک (IOC) امروز ترکیب این تیم ۲۹ نفره را اعلام کرد که ۵ نفر از آنها ایرانی هستند.

سعید فضل‌الله در کایاک یک نفره از آلمان، هامون درفشی‌پور در کاراته از کانادا، جواد محجوب در جودو از کانادا، دینا پوریونس در تکواندو از هلند و کیمیا علیزاده در تکواندو از آلمان، ورزشکارانی با اصلیت ایرانی در تیم پناهندگان هستند.

این ورزشکاران از بین ورزشکاران پناهنده‌ای که هم اکنون توسط IOC از طریق برنامه بورسیه‌های المپیک برای ورزشکاران پناهنده پشتیبانی می‌شوند، انتخاب شدند.

این آمار بالای ورزشکاران ایرانی نگران کننده و ناراحت کننده است و متاسفانه مسئولان ورزش کشور هم در این خصوص پاسخگو نیستند که چرا آمار ورزشکاران پناهنده ایرانی به سایر کشورها تا این اندازه بالاست و سرمایه‌های ورزش کشور که سال‌ها روی آنها سرمایه گذاری شده و افتخارات ملی ما محسوب می‌شوند به این راحتی با وعده پول و امکانات از ایران خارج می‌شوند و این زیان بزرگ به ورزش وارد می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی