June 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

اجرای پروژه های تصفیه خانه ای شهرهای گیلان تسریع می شود

به گزارش غیرمنتظره، قاسم رمضانپور نرگسی صبح پنج شنبه در مراسم آغاز عملیات احداث تصفیه خانه صومعه سرا با اشاره به اینکه از سال ۹۷ اجرای برخی پروژه‌ها در سطح کشور و استان گیلان پیگیری شد، اظهار کرد: تصفیه خانه صومعه سرا نیز یکی از این پروژه‌ها است.

وی با بیان اینکه اینکه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی از مهم‌ترین دغدغه‌ها است، افزود: گیلان با توجه به ظرفیت‌ها و شرایط اقلیمی خود به محل خوبی برای حضور مهاجران از سراسر کشور تبدیل شده که مخاطره‌آمیز است.

معاون امور مجلس و توسعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ادامه با اشاره به اینکه قطعاً این مهاجرت‌ها برای محیط زیست و منابع طبیعی گیلان خطرناک خواهد بود، گفت: تلاش‌ها باید برای حفظ این محیط مضاعف شود.

وی با تأکید بر اینکه هر گونه مجوز برای راه اندازی کارخانه و واحد تولیدی و صنعتی باید با پیوست محیط زیستی باشد، اضافه کرد: از ۴۰ رودخانه موجود در استان گیلان ۱۱ رودخانه به تالاب انزلی سرریز می‌شوند قطعاً انتقال آلودگی از این رودخانه‌ها برای تالاب فاجعه بار است.

رمضانپور با بیان اینکه احداث تصفیه خانه به جلوگیری از ورود آلودگی به تالاب تأثیرگذار خواهد بود، تصریح کرد: تسریع در اجرای پروژه‌های تصفیه خانه‌ای در صومعه سرا و آستارا و انزلی در دستور کار قرار داشته و در تخصیص اعتبارات نیز به ان توجه ویژه‌ای می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی