May 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

استاندار گیلان: گام نهایی تکمیل راه‌آهن رشت-کاسپین- انزلی برداشته شد

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، ارسلان زارع صبح امروز با بازدید از عملیات اجرایی قطعه ۶ راه‌آهن رشت- کاسپین- انزلی اظهار داشت: قطعه ۶ این پروژه از کیلومتر ۱۸۵ آغاز و پس از قطع جاده رشت- فومن با عبور از روستا‌های کمسار، پس‌ویشه و کفرود پایان می‌یابد.

استاندار گیلان بیان کرد: طول این قطعه نزدیک به ۱۷ کیلومتر است و ۹۴ آبرو به طول ۳۱۳ متر و ۸ پل خاص به طول ۲۷۳ متر در این پروژه اجرا می‌شود.

زارع به یکی از گام‌های نهایی اتصال ریلی در استان اشاره کرد و گفت: در نیمه دوم شهریورماه یکی از پروژه‌های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه‌آهن رشت- کاسپین- انزلی به طول ۴۰ کیلومتر انجام شد.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: این پروژه راه‌آهن به عنوان بخشی از طرح راه‌آهن قزوین- رشت- انزلی است که این عملیات از اعتبارات عمرانی ملی شروع شده است و با پایان این طرح، مرکز استان گیلان به منطقه گردشگری کاسپین متصل می‌‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه بر اهمیت در حمل‌ و نقل داخلی و بار و مسافر استان گیلان موثر است افزود: این پروژه از نظر ایجاد یک بزرگراه ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشور‌های همسایه ایران بسیار اساسی و مهم است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی