June 19, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

ایجاد شهرک جدید برای رقابت با گلسار

به گزارش غیرمنتظره: امید حبیبی در یادداشتی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های تولید سرمایه در شهر رشت، نوشت: با توجه به اینکه سالیان دراز شهرک گلسار به مرفه نشینی معروف بوده و با توجه به اینکه اکثر متمولین رشت و بیشتر اقشار دارای رده‌بالای مدیریتی و علمی در این شهرک حضور پیدا کرده‌اند منجر به نگاه متفاوت مدیران کل استان قرار گرفته است و همیشه شاهد اکثر امکانات در حد توان شهر رشت در این منطقه بوده‌ایم.

دلیل چیست؟!

آیا حضور یک سری اقشار خاص باعث این موضوع گردیده و یا اینکه شرایط سرمایه‌گذاری در این قسمت از شهر مناسب بوده است؟

آیا نباید برای گلسار رشت رقیب ایجاد کرد؟!

چرا باید اکثر قسمت‌های خوب گلسار دارای تراکم شهری پنج طبقه به بالاست ولی همان متراژ زمین در معلم رشت دارای پروانه سه‌طبقه است.

به نظر بنده باید برای گلسار رقیبی مناسب ایجاد کرد، دو راهکار برای این موضوع مطرح است:

۱-مذاکره با استان داری و اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن جهت تفکیک و خیابان‌بندی درست در منطقه‌ای جدید (به‌طور پیشنهادی منطقه پشت کوی امام رضا یا فلکه فرزانه) با دادن امکانات و تراکم بالا و حتی بلندمرتبه‌سازی و تبدیل بخشی از زمین‌ها به‌صورت تجاری و رفاهی و فرهنگی که باعث افزایش انگیزه سرمایه‌گذاران به مناطق جدید گردد.

۲-ارائه امکانات و خیابان‌بندی جدید با همکاری مردم رشت و فروش زمین‌ها به‌صورت مزایده‌ای، به‌طور مثال شهرک امام علی بلوار دیلمان در عرض ۱۰ سال به یکی از بهترین مناطق رشت با خیابان‌بندی و ساختمان‌های استاندارد شده است.

افزایش سطح تراکم به مناطق حاشیه رشت مثل رازی-حمیدیان و دروازه لاکان که باعث افزایش انگیزه سرمایه‌گذاری در این مناطق می‌شود و در آخر این کار بزرگ نیازمند مطالعات جامع می‌باشد که باعث کاهش تمرکز شهریت در مراکز رشت می‌باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی