October 20, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

جانسون: گروه ۷ با نقشه راه برای تعامل با طالبان توافق کرد

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فرارو، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که گروه ۷ با نقشه راه برای تعامل با طالبان توافق کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، جانسون در مورد عملیات خروج از افغانستان گفت که طالبان باید مسیر امن برای آن‌هایی که می‌خواهند افغانستان را پس از ضرب الاجل در ۳۱ اوت (۹ شهریور) ترک کنند، ضمانت نماید.

به دنبال نشست اضطراری مجازی رهبران گروه ۷، جانسون ضمن تاکید بر اینکه هزاران نفر دیگر می‌توانند از افغانستان خارج شوند اضافه کرد که انگلیس تا آخرین لحظه به خروج افراد از کشور ادامه می‌دهد.

با این حال اعضای گروه ۷ در ترغیب آمریکا برای حفظ نیرو‌های خود در افغانستان بعد از پایان ماه جاری میلادی ناکام ماندند. انگلیس جزو کشور‌هایی بود که خواستار تاخیر آمریکا در خروج نیروهایش از افغانستان شده و هشدار داده که این کشور بدون حضور آمریکا در فرودگاه کابل قادر به خروج افراد از افغانستان نیست.

نخست وزیر انگلیس اعلان داشت که انگلیس تا کنون با ۵۷ پرواز ۹ هزار نفر را از کابل خارج کرده است.

بیش از هزار نیروی انگلیسی در کابل مستقر هستند تا امنیت فرودگاه این شهر و روند خروج شهروندان انگلیسی و افغان‌های واجد شرایط تامین نمایند.

پیشتر ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد که زمان کافی برای خروج شهروندان خارجی پیش از تاریخ ۳۱ اوت (۹ شهریور) وجود دارد. این گروه قبلا هم نسبت به عواقب ماندن نیرو‌های خارجی در افغانستان پس از تاریخ مقرر در توافق با آمریکا هشدار داده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی