September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

جایگاه رشت با تمام خدماتی که در آن شکل گرفته نه مطلوب شهروندان است و نه مطلوب مدیریت شهری

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از شورای شهر، سیدحسین رضویان عضو شورای اسلامی شهر در مراسم معارفه سرپرست شهرداری رشت گفت: در مقطع تاریخی بسیار حساسی قرار داریم. امروز جایگاه شهر رشت با تمام خدماتی که در آن شکل گرفته نه مطلوب شهروندان است و نه مطلوب مدیریت شهری.
وی افزود: آیا جایگاه شهر رشت اینجاست که در آن قرار داریم؟ آیا پرستیز و شانیت شهری که روزگاری نماد توسعه و الگوی همه ایران بود اینجاست؟ وقتی که بسیاری از مراکز استانها تنها یک خیابان ساده بودند با چند خانه معمولی این شهر مشحون از مراکز فرهنگی، مراکز اقتصادی، مراکز درمانی، مراکز تفریحی و مراکز علمی متعدد بود، امروز کجا قرار داریم؟ شهری فرسوده در مقابل ماست که گاه به یک حرکت بسیار جزئی در آن افتخار می کنیم. این شان مردم رشت است؟ شهری که موقعیت آن در ایران بی نظیر است، کدام شهر را می توانید در کشور پیدا کنید که دسترسی به دریا داشته باشد به منطقه آزاد داشته باشد، به خطوط ریلی و مرزهای آزاد داشته باشد و مرکزیت سیاسی یک استان مهم را هم دارا باشد؟
با کوهی از سرمایه ها و استعدادهای الهی که اگر بخشی از این، در هر کجای دنیا که نه، در بسیاری از شهرهای ایران بود از این سرمایه، ثروت می آفریدند ولی امروز در جایگاهی قرار گرفتیم که می گوییم اگر فلان زمین را در فلان منطقه بفروشیم و دست طلبکار بدهیم کار را راه انداخته ایم، این شان ماست؟ نیست.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری در ادامه با اشاره به حاضرین گفت:شورای ششم شورای عقلانیت و شورای کار است و این بدون شما امکانپذیر نیست . یقین بدانید که شورای ششم آمده با شما این شهر را به جایگاهی برساند که حق شهروندانش است و در این راه باید اولویت بندی صورت گرفته و با محاسبه هزینه فایده آن اقدامی که برای شهر لازم است اجرایی شود. انتظار دارم به نحوی کنار هم کوشش و تلاش کنیم که بعد از پایان دوره خدمت و پس از بازنشستگی، فرزندانمان وقتی که نشستند و آلبوم خاطراتمان را مرور کردند و پرسیدند شما برای این شهر چه کردید؟ با افتخار فلان پروژه را نشان دهیم و بگوییم این را ما ساخته ایم.در این راه تراز را بین المللی ببینیم تا در سطح شهری همچون رشت کار کنیم و از آقای بهارمست انتظار دارم خودش را بخش محقق پازل توسعه شهر رشت ببیند.
بنابراین از امروز یک مسیر جدید را با هم آغاز می کنیم، در کنار هم، همدل، هم افزا و پرتلاش تنها برای رشت، دیگر هیچ.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی