August 3, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

جنجال مهاجرت محمد معتمدی و سالار عقیلی

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فرارو، ادعای مهاجرت سالار عقیلی و محمد معتمدی دو خواننده مشهور موسیقی سنتی مدتی پیشدر فضای رسانه‌ای مطرح شد، اما با تکذیب این دو موزیسین روبرو گردید. بااین حال همچنان برخی مدعی‌اندکه عقیلی و معتمدی اقامت دائمی در اسپانیا و هلند را دارند و هروقت بخواهند رفت و آمد می‌کنند.
۲۰ تیر ماه جاری بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی در توئیتر شائبه مهاجرت سالار عقیلی و محمد معتمدی را مطرح کرد. او نوشت: «رکوردداران خواندن برای ایران، دیگر در کشورشان زندگی نمی‌کنند. سالار عقیلی مدتهاست که با خانواده در اسپانیا اقامت دارد و محمد_معتمدی هم در هلند. این یک انتخاب شخصی ست و قابل احترام. اما زین پس، با مکث و تامل بیشتری هنگام شنیدن آثاری برای وطن، حس بگیریم. #وطنم_پاره_تنم»

پس از این توئیت انتقادات بسیاری از سوی کاربران به این دو خواننده مشهور وارد شد.

بااین حال عقیلی همچنان در سکوت به سر می‌برد، اما معتمدی ابتدا با انتشار یک ویدیو که در آن از حضورش در باغ فردوس تهران خبر میداد، با گفتن سلام بامداد یکشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ باغ فردوس، سعی داشت به شائبه مهاجرتش پایان دهد.

اما باز انتقادات همچنان ادامه داشت و گفته شد که او مهاجرت را تکذیب نکرده است فقط خبر از فعالیتش در تهران داده است. از همین رو او با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام اش به ادعای بهمن بابازاده پاسخ داد و گفت: «عزیزان دلم به پست و استوری‌های آدم‌های زرد و پاپاترازی گوش ندهید. به زودی با یکی از خبرگزاری‌های معتبر گفتگو خواهم کرد. من در ایران زندگی میکنم و در ایران خواهم مرد.»

پس از او هم سالار عقیلی انگار دیگر سکوت را جایز نمی‌دید و در یک گفتگو اعلام کرد: «چند وقت پیش اخباری را مبنی بر مهاجرت من، در فضای مجازی منتشر کردند. اعلام می‌کنم که چنین موضوعی صحت ندارد. من کماکان در خدمت مردم ایران هستم. همان‌طور که قبل‌تر هم گفته‌ام، چه در کنج قفس باشم، چه در پرواز، می‌خوانم، قناری فترتم تا زنده‌ام آواز می‌خوانم، زبانم از حدیث عاشقی کی خسته می‌گردد، سرود عشق را صدبار خواندم باز می‌خوانم. این خبر کذب است و از طریق وکلا و مراجع قضائی، پیگیر رسیدگی به این موضوع هستیم.»

سالار عقیلی در ادامه درباره واکنش دیگر هنرمندان از نسبت به این شایعه گفت: «نکته جالب این‌جاست که یک‌سری از دوستان هنرمند هم، یک کاریکاتور من را در صفحه اینستاگرام‌شان منتشر کردند و هرچه که می‌توانستند درباره من گفتند.»

این خواننده موسیقی سنتی افزود: «یکی از همین افراد، حتی یک اثر ندارد که مردم زیر لب زمزمه کنند. حداقل من افتخار این موضوع را دارم که ده آهنگ خوانده‌ام که مردم آن‌ها را زیرلب زمزمه می‌کنند. نمی‌خواهم اسم ببرم اما در این شرایط ایشان با پست کردن کاریکاتور من، کار بسیار ناشایستی انجام داد.»

او در پایان گفت: «در این اتفاقات و شرایط، آدم دوست و دشمن را بیشتر می‌شناسد.»

همچنین ایوب صادقی، همکار عقیلی هم با انتشار توئیتی سخنان این خواننده را تایید کرد و نوشت: «سلام دوستان عزیزم ما در تدارک برای انتشار آلبوم جدید آقای سالار عقیلی هستیم و ایشان در تدارک کنسرت‌های بعد از کرونا هستند و به هیچ عنوان قصد مهاجرت از ایران را ندارن موفق باشید. قدری فکر کنیم»

با وجود تکذیبیه‌های این دو موزیسین، اما بهمن بابازاده ساکت نماند و با توئیتی دیگر به گفته‌های سالار عقیلی و محمد معتمدی واکنش نشان داد. او نوشت: «کدامیک از آقازاده‌های سیاسی یا سلبریتی‌ها تا امروز داشتن تابعیت کشوری دیگر را تایید کرده اند؟ اتفاقا آن‌ها باید با جملاتی مثل: «در ایران خواهم مُرد» و «خاک پای مردم ایرانم»، تکذیب کنند تا قضاوت بماند برای تاریخ. همچنان معتقدم دوتابعیتی بودن عیب نیست، ولی راست نگفتن، فریب.»

منتقدان محمد معتمدی برای اثبات حرف خود به پست‌های اینستاگرامی اخیر او اشاره می کنند که با گروه‌های موسیقی در شهر‌هایی از هلند، چون آمستردام و آرنهم همکاری کرده است. همچنین حضور در پروژه کنسرت نمایش «بشنو از نی» با همراهی کویینتت بادی «کلفکس» از کشور هلند جدیدترین فعالیت او بود که سوم تیر ماه در هلند منتشر شد.

اما درباره سالار عقیلی چنین مستنداتی در دست نیست. شاید به این خاطر است که او سال گذشته به همراه خانواده به روسیه سفر کرد و تصویری از حضورشان را اینستاگرام نشان داد که تصویر خبر ساز شد و شایعه مهاجرتش را برای مدتی به راه انداخت. حالا انگار سالار عقیلی مار گزیده است و دیگر نمی‌خواهد اشتباه گذشته اش را تکرار کند.

در این بین برخی دیگری می گویند اگر عقیلی و معتمدی به اسپانیا و هلند هم سفر کرده باشند چه مشکلی وجود دارد؟

حامیان این دو خواننده معتقدند که نباید حس وطن دوستی را به محل زندگی و سبک زندگی ربط داد و وارد حاشیه شد. در این رابطه کاربری نوشت: «به فرض سالار عقیلی و و محمد معتمدی مهاجرت کرده اند. خوب چرا ما باید به چنین انتخابی انتقاد کنیم. نمیشه مهاجرت کرد و عاشق وطن بود؟ و برای وطن خوند؟ اصلا الان ما دغدغه‌های مهم‌تری نداریم؟ واقعا اولویت ما الان‌اینه؟ مردم درد دیگری ندارن که ما اینقدر به اخبار حاشیه‌ای دامن می‌زنیم؟»
موضوع مهاجرت موزیسین تنها درمورد سالار عقیلی و محمد معتمدی نیست و طی دوسال گذشته تعداد زیادی از موزیسین‌ها ترک وطن گفته و اقامت کشور‌های دیگر را گزیده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به رضا شیری، مانی رهنما، مهراد جم،  محسن یگانه اشاره کرد.
البته درمورد یگانه باید استثنا قائل شد، چرا که مهاجرت محسن یگانه که حدود سه سال پیش مطرح شده بود مدتی بعد توسط مدیر برنامه اش تکذیب شد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی