May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

خروج گیلان از نوار قرمز کرونایی/نزول میزان مرگ‌ومیر کرونا در کشور

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، علیرضا رئیسی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه میزان مرگ‌ومیر کرونا در کشور مسیر رو به نزول دارد، اظهار کرد: از اول آذرماه محدودیت‌های کرونایی در کشور آغاز و تمامی مردم  اصناف به بهترین نحو پروتکل‌ها را رعایت و این امر منجر به کاهش میزان مرگ میر ناشی از کرونا در کشور شد.

وی با اشاره به میزان تأثیر محدودیت‌های شب یلدا در کاهش ابتلا به کرونا گفت: این محدودیت‌ها بر اساس بررسی افراد مبتلا شده و به کرونا اعمال‌شده زیرا ۵۱ درصد افراد بستری در بیمارستان به دلیل کرونا در دورهمی‌های خانوادگی شرکت کردند.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا کشور با ابراز امیدواری از رعایت محدودیت‌های آمدوشد در کشور توسط مردم بیان کرد: این منع آمدوشد بر اساس کارهای کارشناسی و برای آن تعداد از افرادی که شرایط حساس جامعه را درک نمی‌کنند اعمال‌شده و بسیار امیدواریم با عدم برپایی مراسمات شب یلدا تعداد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا کاهش پیدا کند.

رئیسی با اذعان به اینکه میزان فوت افراد مبتلابه کرونا نسبت به جمعیت در گیلان پایین بوده است، تصریح کرد: این استان جزو اولین استان‌های درگیر با کووید ۱۹ بوده ولی بااین‌حال نسبت افراد فوت‌شده به جمعیت در گیلان پایین و همچنین تعداد افراد فوت‌شده نسبت به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان از متوسط کشوری پایین‌تر بوده است.

وی از نارنجی شدن وضعیت کرونا در گیلان خبر داد و افزود: در دو هفته گذشته استان‌های اردبیل، مازندران، گیلان و گلستان جزو استان‌های قرمز بوده و با تلاش کادر درمانی، رعایت مردم مپو مدیریت صحیح کرونا، استان گیلان از وضعیت قرمز خارج‌ شده است.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا با اشاره به روند نزولی کرونا در گیلان گفت: شهرستان‌های فومن، شفت، صومعه‌سرا، املش، رضوانشهر و سیاهکل از وضعیت قرمز و نارنجی خارج و به وضعیت زرد تبدیل‌شده و ۱۰ شهرستان دیگر نارنجی هستند‌.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی