September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

دانشگاه علوم پزشکی درصدد ساخت بیمارستان جنرال در گیلان

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از جوان، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همچنان درصدد ساخت بیمارستان جنرال و درخور در استان هستیم، گفت: تجهیزات اکثر بیمارستان‌های گیلان تناسبی با جمعیت و شرایط این استان ندارد.

او افزود: با پیگیری‌هایی که در ۲ سال اخیر انجام شد، عملیات اجرایی ۲ پروژه ساخت بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی جایگزین پورسینا و ساخت دانشکده پزشکی سایت لاکان آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: طبق تفاهم با قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه ظرف ۳ تا ۴ سال آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

سالاری با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در پیک پنجم کرونا در گیلان اظهار داشت: در طول این پیک بیش از ۲۵۰ تخت بستری و ICU و همچنین ۱۱ دستگاه اکسیژن ساز و مخزن اکسیژن جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران در استان به بهره برداری رسیده است.

او با اشاره فعال بودن ویروس کرونا در گیلان و لزوم افزایش مراقبت‌ها در پی آن گفت: آنچه که در کنار واکسیناسیون و درمان بیشتر اهمیت دارد، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۷۰ پایگاه واکسیناسیون در استان فعال است و حدود ۳۰۰ تیم ثابت و سیار فرایند واکسیناسیون در گیلان را دنبال می‌کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی