May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

در روزهای سخت سپیدرود تنها شهرداری رشت کنار سرخ‌پوشان شهر باران ماند/ مدیران استانی رفوزه شدند

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از خبر راست، این روزها کسی نیست که نداند وضعیت فوتبال گیلان و شهر رشت به چه روز در آمده است، اوضاع نابسامان دو تیم سپیدرود و داماش گیلان حتی داد رسانه‌های کشوری را هم در آورده است، داماش همان تیمی که تا فینال حذفی بالا رفت و در پلی‌آف صعود به لیگ یک مغلوب ناداوری شد با اتفاقاتی خاص و باورنکردنی سهمیه‌اش را از دست داد و امتیاز این تیم به شهر سرپرست فدراسیون فوتبال رفت! سپیدرود نیز در برزخ لیگ دو در سومین سطح فوتبال کشور دست‌وپا می‌زند، تیمی که یک روز در لیگ برتر جولان می‌داد و هواداران رشتی را روی سکوهای سرد و بارانی عضدی روی زمین بند نمی‌کرد.

حالا اما سپیدرود شرایطی وحشتناک را سپری می‌کند و داماش نیز تمام و کمال از میان رفته است. در این بین مسئولین استانی کمترین تلاش ممکن را برای این دو تیم کرده‌اند تا جایی که وقتی بحث کمک مالی از طریق یک اسپانسر به یکی از دو تیم شهر رشت مطرح شد، اسپانسر مربوطه مدعی شد که تنها می‌تواند ۱۸ میلیون تومان به این تیم فوتبال کمک کند! اینکه پاسخ مسئولین استانی به فرد مدعی اسپانسری و کمک مالی چه بوده را نیز البته به‌راحتی می‌توان حدس زد، زیرا انگار دیگر کسی برای این تیم‌ها ارزشی قائل نیست و وقتی چیزی از آن‌ها طلب می‌شود به دنبال شانه خالی کردن‌های این‌چنینی می‌روند.

در تمام این شرایط اما این شهرداری و شورای شهر رشت بوده که همواره پشت تیم‌های سپیدرود و داماش ایستاده است، اگرچه داماش اکنون وجود خارجی ندارد، اما مدیریت شهری رشت سپیدرود را تنها نگذاشته و هوای تیم محبوب شهر رشت را حتی در سطح سوم فوتبال کشور دارد.

این روزها با توجه به تورم و شرایط سخت اقتصادی هزینه‌های تیم‌های ورزشی چندین برابر شده است، یک تیم فوتبال برای یک بازی خارج از خانه حدود ۱۳۰ میلیون تومان هزینه دارد و هزینه بازی‌های داخل خانه آن‌ها نیز کمتر از این عدد نیست، به ازای یک مصدومیت تیم‌ها دچار هزینه‌های گزاف درمانی خواهند شد و این هزینه‌ها تفاوتی با هزینه کرد در سطح یک فوتبال کشور ندارد زیرا هواپیما همان هواپیماست و هتل همان هتل، آب‌معدنی و غذا و اسکان همان قیمت را دارد و هزینه‌های پزشکی و تأمین البسه نیز همان‌طور، اما این بار مدیریت شهری رشت و در رأس آن سید محمد احمدی شهردار بومی رشت با ارائه لایحه‌ای دوفوریتی کاری بزرگ را برای تیم سپیدرود انجام داد. اگرچه مبلغ این لایحه ۵۰۰ میلیون تومان است، اما باید بدانیم که این تمام بودجه باقی‌مانده برای مباحث ورزشی در سال جاری بود که یکجا برای سپیدرود در نظر گرفته شد.

شاید جالب باشد که همین شهرداری رشت در دوره شهردار گذشته کمترین کمک ممکن را به تیم‌های سپیدرود و داماش کرده بود، حتی زمانی که استانداری گیلان بودجه لازم را در اختیار شهرداری قرار داده بود، شهرداری پیشین و غیربومی رشت از دریافت آن سر باز زده بود و مانع از کمک به تیم محبوب شهر رشت شد، اما اکنون با حضور یک شهردار بومی در رأس مدیریت شهری کمک‌های شهرداری رشت حتی در سخت‌ترین شرایط مالی به تیم سپیدرود مجدداً ادامه پیدا کرده است.

در چنین شرایط سختی که هیچ‌کس حاضر نیست ریالی برای تیم محبوب شهر رشت هزینه کند، شهرداری رشت بازهم یار و یاور هواداران سرخ پوشان شهر باران شد تا شاید هزینه چند بازی خارج از خانه این تیم محبوب تأمین شود. آن‌هم در روزگاری که مسئولین استانی هیچ وقعی به وضعیت سپیدرود نمی‌گذارند.

اما از تمام این‌ها بگذریم باید گفت مسئولین استانی فردای این روزهای سخت حق هیچ ادعایی در خصوص سپیدرود را ندارند، آن‌هایی که در روزهای سخت یاور سرخ پوشان شهر باران نبودند جایی در شادی روزهای خوش تیم محبوب شهر رشت نخواهند داشت. مسئولین ورزش و فوتبال و مسئولین استان کمترین تلاش ممکن را برای سپیدرود انجام داده‌اند و می‌بایست پاسخگوی عملکرد خود در برابر هواداران این تیم باشند.

اما در پایان ذکر این نکته لازم است که حضور سید محمد احمدی به‌عنوان شهردار بومی شهر رشت نکته‌ای بسیار مهم در این باب است، احمدی که از زمان حضور خود در شهرداری رشت ثبات را به مدیریت شهری بازگرداند، حالا با این لایحه حمایتی بازهم رنگ شادی را به چهره شهری پاشید که روزگاری سیاه‌وسفید را پشت سر می‌گذاشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی